
Aranka György szobra a színház háta mögött
Fotó: Haáz Vince
A magyar nyelvű oktatás hiányosságaira hívták fel a figyelmet 35 évvel ezelőtt Marosvásárhelyen. Az akkori eseményekre emlékeznek február 10-én, hétfőn a megyeszékhelyen.
2025. február 06., 15:072025. február 06., 15:07
Marosvásárhelyen harmincöt évvel ezelőtt, februárban több ezer fős tömeg gyűlt össze, hogy könyvvel és gyertyával a kezükben tiltakozzon a magyar nyelvű oktatás hiányosságai ellen. Az akkori demonstráció
Az RMDSZ Marosvásárhelyi Városi Szervezete az évforduló alkalmából egy különleges eseménysorozattal emlékezik meg az akkori eseményekről.
A meghívóban olvasható a hétfői program: 14.30 órától a Sportcsarnok elől indul a felvonulás az Aranka György-szoborig. Aki szeretné és megteheti, hozzon magával könyvet. A felvonulást követően megkoszorúzzák a szobrot. 18 órától a Kultúrpalota nagytermében gálaműsorral és díjátadóval folytatódik az esemény. Az est során
Fellépnek a Boróka és Borsika, valamint a Napsugár Néptáncegyüttesek, a Maros Művészegyüttes és a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia. Az eseményre a belépés ingyenes.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
szóljon hozzá!