
A könyvtár és az olvasás népszerűsítése a célja a pénteki rendezvénynek
Fotó: Haáz Vince
A Romániai Könyvtárosok és Közkönyvtárak Országos Szövetsége kezdeményezésére október 1-én, pénteken tartják Marosvásárhelyen a Könyvtárak Estéjét. A Maros Megyei Könyvtár változatos programokkal várja olvasóit.
2021. szeptember 29., 16:082021. szeptember 29., 16:08
2021. szeptember 29., 16:182021. szeptember 29., 16:18
A szervezők igyekeztek olyan változatos programmal készülni, hogy minden korosztály megtalálja számára a legérdekesebbet, mindenki élménnyel feltöltődve lépjen ki este a könyvtár kapuján. Például
A világjárvány óta ez az első rendezvénysorozat a könyvtárban – magyarázta a Székelyhonnak Agyagási Hajnal könyvtáros, aki elmondta, egyaránt várják a román és magyar nyelvű olvasókat is. A volt Park szálló épületében, a könyvtár időszakos kiadványainak részlegén társasjátékklubot rendeznek be, illetve ugyanott papírfonó műhely is működik majd.
A könyv világával találkozhatnak azok is, akik kíváncsiak a könyvtár elrendezésére, különböző részlegeire, őket óránként körbevezetik és bemutatják a termeket, azt, hogy hol mivel foglalkoznak a könyvtárosok.
Az éjszakai könyvvadászatra is felhívta a figyelmet Agyagási Hajnal. Ez a program mindenkinek érdekes kalandot tartogat, hiszen sötétben kell megtalálni egy-egy könyvet, esetleg elemlámpa használatával.
Az élő könyvtár rendezvényén, a harmadik emeleti dokumentációs részlegen, közismert személyiségekkel – sportolóval, zenésszel, muzeológussal, hegyimentővel, pszichoterapeutával – lehet majd beszélgetni az életükről, pályaválasztásukról, karrierjükről.
Este későn fáklyás felvonulással ér véget a könyvtári nap, a könyvtár előtt, a járműforgalom elől lezárt Enescu utcában.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
Elkészült a következő kéthetes, július 27. és augusztus 9. közötti időszak időjárási előrejelzése. Nagyon úgy tűnik, visszakapjuk a nyarat az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfői jelentése szerint.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
A védelmi minisztérium radarrendszere hétfőn egy drónt észlelt, amely Sulinától keletre behatolt Románia légterébe. A helyzet megfigyelésére 8 óra 53 perckor két F-16-os vadászgép szállt fel a fetești 86-os légi támaszpontról.
Hatéves húgukat próbálták megmenteni azok a 12 és 15 éves fiútestvérek, akik a Moldova-folyóba fulladtak vasárnap – közölték a tragédia körülményeit vizsgáló nyomozáshoz közel álló források.
Csíkszeredában korábban kétszer is előfordult, hogy tanintézet udvarára tévedt a medve. Mindkettőt kilőtték. Nagyszebenben elnézőbbek?
A Moldova-folyóba fulladt vasárnap délután egy testvérpár – egy 12 és egy 15 éves fiú – a Neamț megyei Horia település térségében. Egy hatéves kislányt sikerült megmenteni, őt kórházba szállították.
szóljon hozzá!