Az Okulusz olvasóklub első alkalommal szervezett Marosvásárhelyen könyvturkálót, csere-berét, valamint könyves beszélgetést nem szakemberek bevonásával. Sokan is választhattak maguknak az asztalokra kitett olvasnivalókból.
2022. szeptember 25., 13:302022. szeptember 25., 13:30
Fotó: Haáz Vince
Az Okulusz olvasóklub első alkalommal szervezett Marosvásárhelyen könyvturkálót, csere-berét, valamint könyves beszélgetést nem szakemberek bevonásával. Sokan is választhattak maguknak az asztalokra kitett olvasnivalókból.
2022. szeptember 25., 13:302022. szeptember 25., 13:30
Fotó: Haáz Vince
Ahogy Szabó Eszter szervező érdeklődésünkre elmondta: nagyon sokan érdeklődtek, vittek magukkal könyvet,
A beszélgetés témája az volt, hogy hogyan lehet megszerettetni a könyveket, majd az olvasást már a legzsengébb korúakkal, milyen könyveket adjanak a szülők kisgyerekeik kezébe, milyen meséket olvassanak, mondjanak nekik.
Fotó: Haáz Vince
Az esemény elérte a célját, ami az volt, hogy a könyvek tulajdonost cseréljenek.
– magyarázta a rendezvény ötletgazdája.
Fotó: Haáz Vince
A rendezvény egyik résztvevője elmondta, hogy pár évvel ezelőtt vásárolta azokat a könyveket, amelyeket most magával hozott.
– magyarázta.
Fotó: Haáz Vince
A gyerekkönyvek fogytak el a leghamarabb, a felnőtteknek szóló könyvekből viszont nagyobb volt a választék.
Ahogy Szabó Eszter elmondta, az is fontos szempont volt számukra, hogy ne a városközpontban szervezzék a könyves eseményt, ahol amúgy is rendszeresen szerveznek kulturális rendezvényeket, hanem egy lakónegyedben, hogy a környéken élőket megszólítva közösséget hozzanak létre.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 5,5 százalékról 6,1 százalékra emelte az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig a korábbi 2,9 százalék helyett 3,4 százalékos inflációval számol – közölte csütörtökön Mugur Isărescu.
Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.
A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.
Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.
A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
szóljon hozzá!