
Megunt, vagy az otthoni könyvespolcon duplán szereplő könyveket várnak a csereakcióra a szervezők. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Könyvcsere eseményt szervez az Okulusz olvasóklub szeptember 24-én, szombaton Marosvásárhelyen. Délelőtt 11 és délután 2 óra között könyvturkáló, cserebere és kiegészítő könyves programok várják az érdeklődőket.
2022. szeptember 20., 21:152022. szeptember 20., 21:15
Sokan sok könyvet vásárolnak, vagy kapnak ajándékba, és miután kiolvasták azokat, nem szeretnék mind megtartani, ezért született a könyvcsere ötlete – magyarázta Szabó Eszter, a rendezvény ötletgazdája, aki érdeklődésünkre elmondta, hogy Imre Eszterrel közösen találták ki a szombati akciót, amikor ki-ki elhozhat otthonról 10 könyvet és ugyanannyit haza is vihet.
– magyarázta az ötletgazda, hozzátéve, hogy ezzel a cserével új életet adnak a könyveknek és új könyvet az olvasónak.
Az egyik elvárása a szervezőknek az, hogy a cserére felkínált könyvek ne legyenek tíz évnél régebbi kiadásúak. Ez azért fontos, mert
Inkább azokra az új kiadású könyvekre számítanak, amelyek iránt nagyobb az érdeklődés. A másik szabály a szombati eseményen az, hogy ki-ki annyi könyvet vihet magával, ahányat hozott. Természetesen
Az esemény kísérőprogramjai között egy érdekesnek ígérkező kiállításra is felhívta a figyelmet Szabó Eszter: Marius Dobrescu marosvásárhelyi gyűjtő, aki olyan könyveket, könyvekkel kapcsolatos tárgyakat gyűjt, amelyek ritkaságoknak számítanak, bemutatja gyűjteményét.
A szervezők mindenkit várnak, azokat, akik rendszeres olvasók és azokat, akik még keresgélik az olvasnivalókat, nem alakult ki a rutinjuk, vagy kevés az idejük.
A kormány a közvita lezárása után dönt az országos vizsgák megszervezésére és a tanulók szociális ösztöndíjára vonatkozó oktatási minisztériumi javaslatokról – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerda este a B1 TV műsorában.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága szerdán egyhangú szavazással megerősítette politikai támogatását Dominic Fritz pártelnök iránt – közölte az alakulat. A döntést a testület ülésén jelen lévő mind a 151 tag támogatta.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vasúti infrastruktúra 2026-2030 közötti fejlesztési stratégiáját.
Augusztus 20-a nemcsak a múlt, hanem a felelősség ünnepe is, amivel minden nemzedék tartozik a hazánknak, amit örökül kaptunk és amit egyszer majd továbbadunk – mondta a miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
A betegségek nem tartanak szünetet a szabadságolások idején, a kórházakban fekvő pácienseknek folyamatosan vérre van szükségük. A véradóknak sem érdemes elfeledkezni arról, hogy a szabadság mellé a nyárba befér ez a karitatív cselekedet is.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
szóljon hozzá!