
A sikeresebb csapatok kapnak több fényt ebben a könyvben
A gyergyószentmiklósi jégkorong elmúlt évtizedeibe nyújt betekintést Réti Zsolt-Sándor Hetven év története címmel megjelent kiadványa. A könyvbemutató hétfőn zajlott a városi könyvtárban.
2019. április 01., 20:282019. április 01., 20:28
2019. április 01., 22:222019. április 01., 22:22
A bemutatón sokan jelen voltak azok közül, akik részesei, meghatározó személyiségei voltak Gyergyószentmiklós elmúlt évekbeli jégkorong történelmének.
A kötet kapcsán Bajna György rámutatott, hogy a most megjelent mű hasznos kiegészítése annak a rohammunkában, két hónap alatt készült kiadványnak, amelyet a fél évszázados évfordulóra Rokaly Zsolt és ő állítottak össze Tükörcserepek a gyergyói jégkorong 50 esztendejéből címmel.
Réti Zsolt-Sándor könyvét Bajna György méltatta
A szerző a bemutatón elmondta,
Ilyenek a korosztályos együttesek bajnoki címei, a Progym ezüstérme és bronzérmei, és a női csapat 2003-as bajnoki aranya. A kevésbé sikeres évek, csapatok hiányoznak a könyvből. Így sokakban lehet hiányérzete. Azonban a Réti Zsolt Sándor által feltárt adatok így is értékesek, hiszen ezek korábban nem voltak összesítve megtalálhatók.
Ugyanakkor egy újabb, kicsit sem könnyű feladatot is ad ez a kiadvány: hogy elkészüljön egy még részletesebb, lehetőleg teljes monográfia a gyergyói jégkorongról. És szükség lenne egy másik könyvre is, amely az egykori, és akár az éppen aktuális csapat hokisainak visszaemlékezésekkel, anekdotákkal, humoros, vagy kevésbé vidám sztorikból összeállítva engedne rálátást Gyergyószék „nemzeti sportjára”.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.
Történelmi mélypontra gyengült csütörtökön a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1417 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 4,13 banis (0,8 százalékos) emelkedést jelent az előző napi 5,1004 lejhez képest.
Kilőtték azt a fiatal medvét, amelyik az elmúlt hetekben többször is állatokat pusztított Eresztevényben és Maksán. A korábban elkergetett, majd a Bodoki-havasokba elszállított példány visszatért a faluba, és újabb támadása után szerdán este lőtték ki.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az elmúlt évek történései alapján és a szociáldemokraták jelenlegi vezetését ismerve nem tartja kizártnak, hogy az államfő tisztségből való felfüggesztése is megtörténjen.
A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.
szóljon hozzá!