
Fotó: Pinti Attila
A magyar líra értékeiről tart előadást csütörtökön 17 órakor Tapodi Zsuzsa irodalomtörténész a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Az eseményen ugyanakkor B. Kovács András Bukaresti napló című könyvét is megismerhetik az érdeklődők.
2024. április 10., 11:512024. április 10., 11:51
Tapodi Zsuzsa irodalomtörténész, a Sapientia EMTE professzora előadásával és könyvbemutatóval ünnepli a gyergyószentmiklósi könyvtár a magyar költészet napját. Az itt bemutatásra kerülő könyv, a Bukaresti napló olyan jegyzetek alapján íródott, amelyet a szerző B. Kovács András az 1980-as években vetett papírra, a bukaresti értelmiségi életről, és amelyeket akkor nem a nyilvánosságnak szánt – ismertette Vincze Csilla könyvtárigazgató.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!