
Fotó: Olvasói felvétel
Négyszer is visszatért Etéd községbe egy agresszív medve, amely egy alkalommal nyári konyhába tört be, pénteken éjjel pedig több juhot és bárányt is elpusztított. Végül szombaton éjszaka kilőtték a vadászok.
2025. március 09., 13:522025. március 09., 13:52
Fiatal, nagyjából hároméves hím medve riogatta az etédieket az elmúlt hónapban, amely négyszer is visszatért a településre – tudtuk meg Fazakas Attilától, a Hubertus Vadásztársaság igazgatójától.
Néhány hete két termopán ablakot betörve jutott be egy nyári konyhába a medve, ahol több használati tárgyat is összezúzott – sorolta a károkat a vadász.
Ide egyébként szombatra virradóra is megpróbált bejutni, majd amikor nem sikerült ismét teljesen betörje az ablakot, a szomszéd udvarra ment át. Ott az istállóba tört be, ahol
A tulajdonosok reggel még a helyszínen találták a jószágokból lakmározó medvét, így tárcsázták a 112-es segélyhívószámot. A helyszínre kiszállt a törvény által előírt bizottság, ám már nem találták a helyszínen a problémás egyedet. A helyzet súlyosságát látva azonban
– tudtuk meg Fazakastól.
Fotó: Olvasói felvétel
A szakember rámutatott, nagy volt az esélye volt, hogy visszatér a helyszínre a nagyvad, éppen ezért úgy döntöttek, hogy fokozott készültségben lesznek a kilövési parancs lejártáig.
– magyarázta az igazgató. Ez esetben sem történt másképp, hiszen a medve szombaton éjfél előtt nem sokkal megjelent a házak között.
Fotó: Olvasói felvétel
A későbbiekben az embereket látva agresszívvá is vált. Ezt látva
Fazakas úgy ítélte meg, hogy nem is lett volna más megoldás az adott helyzetben, csak így lehetett elkerülni azt, hogy nagyobb bajt is okozzon a problémás nagyvad.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!