
Berde Zoltán és Szakács Tibor a hattagú RMDSZ-frakció terveiről számolt be
Fotó: Beliczay László
Konstruktív ellenzékként kíván dolgozni az elkövetkező négy évben a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület RMDSZ-frakciója: a hattagú csoportnak néhány nagyobb projektötlete is van, amelyek megvalósításához a testület többségének jóváhagyása is kell, így a többséget szerzett párttal való partnerség elengedhetetlen.
2020. november 19., 17:362020. november 19., 17:36
2020. november 20., 13:562020. november 20., 13:56
A kétfelvonásos beiktatás után megalakult a helyi önkormányzat RMDSZ-frakciója is, frakcióvezetőnek Berde Zoltánt, titkárnak Darabont Gergőt választották. Céljuk, hogy Székelyudvarhely élhető, barátságos, gazdaságilag stabil város legyen, ezért konstruktív ellenzékként kívánnak dolgozni a Szabad Emberek Pártjának többségi frakciójával együttműködve – fejtette ki Berde Zoltán.
„A lakosság és a polgármesteri hivatal közötti kommunikáció megerősítését, a közvetítők szerepét vállaljuk ebben a mandátumban, azt, hogy
– magyarázta a frakcióvezető, hozzáfűzve: a kampányidőszakban tartott lakossági fórumokon azt tapasztalták, hogy a lakossági panaszok sokszor „elhalnak a hivatal iktatójában”.
A helyhatósági választási kampányban is felvázolt projektjeiket folytatni kívánják, és kiemelten fontosnak tartják az ún. Fészekrakók program elindítását. „Egy 2003-as törvény lehetőséget ad a városoknak, hogy a 18 és 35 év közötti fiataloknak – akik nem rendelkeznek még saját telekkel – építkezés céljából telket biztosítsanak. A törvény 2006-os módosítása arra is lehetőséget ad, hogy bizonyos feltételek mellett a fiatal családok ezeket a telkeket utólag megvásárolják” – sorolta Szakács Tibor RMDSZ-es önkormányzati képviselő.
A frakció elképzelése szerint erre a célra egy, a város tulajdonában lévő 21 hektáros kerekerdői területet lehetne felhasználni: az ingatlanra zonális rendezései tervet, parcellázási tervet kellene készíttessen a város, valamint a közművesítést is meg kellene oldani. A javaslat szerint
A Székelyhon kérdésére a kezdeményezők azt is kifejtették, hogy a területmérési munka költségét és a közművesítést a város beruházási költségvetéséből kellene kifizetni, hiszen ilyen jellegű kiadások nem fedezhetők pályázati forrásból.
Hasonlóan fontosnak tartja az RMDSZ-frakció a városi zöldségpiac modernizálását: erre korábban készült egy látványterv, amelyet fel kellene frissíteni.
A szejkefürdői strand és kezelőbázis kérdésének tisztázása, illetve a Szejke mint turisztikai zóna kiemelt fontossággal bír a székelyudvarhelyiek számára, jelentette ki továbbá Berde Zoltán, ezért a zóna kiépítésére egy megvalósíthatósági tanulmány elkészítését sürgeti az RMDSZ-frakció.
Fotó: Beliczay László
„Helyi érdekeltségű turisztikai övezetté kell nyilvánítani Szejkefürdőt, hogy a megvalósíthatósági tanulmány elkészülte után pályázni lehessen a fejlesztésre. Ezért pedig mielőbb tisztázni kellene és lezárni a szejkei ivóvíz- és szennyvízhálózat ügyét” – fejtette ki Berde. Kérdésünkre elárulta, ez nem azt jelenti, hogy az RMDSZ-frakció változtatott korábbi álláspontján, tehát továbbra sem támogatják azt, hogy Gálfi Árpád a város számára ügyvédet fogadjon, aki majd a kivitelező által kezdeményezett perben Székelyudvarhelyt képviselhesse. Az RMDSZ-frakció tehát kitart azon elképzelése mellett, hogy
Mint a frakcióvezető elmondta, a beruházást akkor is át kellene vennie a városnak, ha változások történtek a kivitelezés során, hiszen a dokumentációt is ki lehetne egészíteni.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
1 hozzászólás