
Fotó: Pinti Attila
Lehet, hogy hiába szerzett a helyi önkormányzat évekig tartó próbálkozás után európai uniós támogatást a csíkszentimrei Henter-kúria felújítására. Három közbeszerzési eljárás után sem akadt jelentkező a munka elvégzésére, a határidő pedig jövőre lejár.
2019. június 15., 15:172019. június 15., 15:17
Könnyen az enyészeté lehetnek a romos Henter-kúria maradványai, ha rövid időn belül nem sikerül szerződést kötni a műemlék épület helyreállításának elvégzésére.
– tudtuk meg Fülöp Kingától. Csíkszentimre alpolgármestere elmondta, noha voltak érdeklődők, és különböző kérdéseket is megfogalmaztak a cégek képviselői, a határidőig egyetlen ajánlatot sem nyújtottak be.
Fotó: Pinti Attila
A tavalyi két sikertelen közbeszerzési kiírás nyomán az építőiparban bekövetkezett ár- és bérnövekedés miatt
Most nem merült fel kifogás a beruházás értékével kapcsolatban, az alpolgármester szerint sokkal inkább az épület helyreállításához szükséges igényes és pontos, szakértelmet igénylő munkavégzés, illetve a fel nem vállalt kockázat a távolmaradás oka.
Fotó: Pinti Attila
– vélekedett Fülöp Kinga.
Az újabb késlekedés további bonyodalmakkal jár, mivel lejárt a kivitelezés elindítására szánt időszak, illetve a korábban kiadott urbanisztikai bizonylat érvényessége, amelyet fel kell újítani, szakhatósági engedélyek beszerzésével együtt. Az alpolgármester emlékeztetett,
A Henter-kúria jelenlegi állapota. Pénz lenne a felújításhoz, de nincs, aki elvégezze a munkát
Fotó: Pinti Attila
Fülöp Kinga szerint nem tehetnek mást, mint újból kiírni a közbeszerzési eljárást, és megpróbálnak még javítani rajta a törvény biztosította lehetőségek szerint. Viszont vészesen fogy az idő, mert 2020 végére teljesen be kellene fejezni a kúria restaurálását.
– vetítette előre az egyáltalán nem biztató jövőt az elöljáró.
Fotó: Pinti Attila
A Regionális Operatív Program egyik kiírása 5,4 millió lej értékű vissza nem térítendő támogatást biztosít a Henter-kúria felújítására vonatkozó pályázatra. A műemlék épület restaurálását a műszaki tervek elkészítésével együtt három év alatt kell megvalósítani – ez a 2017 decemberében aláírt finanszírozási szerződés egyik feltétele.
A felújítás a falak, a tetőzet és a padlózat helyreállítása mellett a villany-, víz- és szennyvízhálózat, valamint a fűtésrendszer elkészítését is jelentené, de kiállítótermek, az udvaron pedig sétányok kialakítását is szeretnék.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!