
Különleges saláta. Vékony szeletekre vágva adjuk hozzá a kacsamellet
Fotó: Fülöp Attila
Igazán könnyed, egészséges és egyszerűen összeállítható étellel készült ezúttal Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa, aki egy különleges saláta receptjét mutatja be olvasóinknak. A zöldségek mellett egy nem mindennapi hozzávalót is be kell szerezni a hentesektől, mégpedig a füstölt, szárított kacsamellet. Utóbbi hús tartósításáról bővebben is mesélt a szakember.
2022. február 23., 10:592022. február 23., 10:59
„Nemcsak a hölgyeknek, de az egészséges életmódot kedvelő uraknak is érdemes kipróbálniuk az alább bemutatott salátát, hiszen különleges ízeket tapasztalhatnak meg” – tanácsolta Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa. Azt ígéri, hogy az étel összeállításával nem kell sokat bíbelődni,
A hozzávalókat is be lehet szerezni vidékünkön a heteseknél, illetve a boltokban, piacokon. „Érdemes nyitni az újdonságok irányába, ne mindig a megszokott csirkemell legyen a fő alapanyaga a salátának, hiszen az idővel unalmassá válhat. Lepjük meg ízlelőbimbóinkat inkább a füstölt kacsamellel, hiszen így több kedvünk lesz majd folytatni a megszabott diétát, esetleg a célul kitűzött egészséges étkezést” – így a séf.
Noha különlegességnek számít, most már vidékünkön is be lehet szerezni a füstöléssel tartósított kacsamellet – magyarázta a szakács. Rámutatott, persze mi magunk is elkészíthetjük, de időigényes folyamatról van szó. Hasonló az eljárás a sertéssonka elkészítéséhez – jegyezte meg.
Fotó: Fülöp Attila
Először
Ezután helyezzük a húst bükkfaforgács fölé, majd gyújtsuk meg azt. Vigyázzunk, hogy a lángok ne érjék sokáig a kacsamellet, hiszen hamar kiolvad belőle a zsiradék. Inkább pár másodperc után oltsuk is ki a tüzet, és hagyjuk, hogy a füst jól járja át a húst. Ha megvagyunk, akkor szellős helyen tároljuk a szárnyast két-három hétig, hogy kiszáradhasson. Az eljárás lényege nemcsak a tartósítás, hanem így érhetjük el, hogy különleges ízű és viszonylag puha legyen a hús. Ezek után vékony szeletekre vágva fogyaszthatjuk, vagy hozzáadhatjuk egy-egy salátához.
– tette hozzá a séf.
A saláta összeállításához használjunk jégsalátát, rukkolát, cherry paradicsomot, olívabogyót és zöldpaprikát.
Fotó: Fülöp Attila
Érdemes citromolajjal, dióolajjal, frissen csavart citromlével, szőlőecettel és balzsamecettel ízesíteni. Persze ízlés szerint sót és borsot is használhatunk, de azokat már a kész saláta tetejére szórjuk.
– szögezte le a szakember.
Csak a legvégén sózzuk, borsozzuk
Fotó: Fülöp Attila
Öntetet is érdemes készíteni mustár, valamint édes-pikáns szósz és fokhagyma keverékéből. Ezt majd csepegtessük rá az ételre. Legvégül helyezzük a salátára a kacsamellet és a pirítós kenyeret, amelyekre reszelt parmezán sajtot is szórhatunk.
Öntetet is érdemes készíteni a salátához
Fotó: Fülöp Attila
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.