
Dicsérték a gazdák az útépítők munkáját
Fotó: Csató Andrea
Leterítették az alapréteg aszfaltot a Székelyszentkirály és Küküllőkeményfalva közötti 58-as községi út egy részén, vagyis a Fenyéd községhez tartozó szakaszon. Így már most könnyebben megközelíthetők a mezőgazdasági területek. A későbbiekben újabb forgalomkorlátozásokkal kell számolni a helyszínen.
2024. július 06., 10:332024. július 06., 10:33
Sokan használták az elmúlt időszakban a Székelyszentkirály és Küküllőkeményfalva közötti, 58-as jelzésű községi utat, hiszen azon közlekedve elkerülhetők voltak a Székelyudvarhelyhez tartozó Bethlenfalvi úton zajló munkálatok. Bár utóbbi helyszínen befejeződött a felújítás oroszlánrésze, az említett községek lakói mégis örülnek az útfelújításnak.
Fenyéd község 2 millió lejes támogatást nyert az Anghel Saligny programban pályázva, hogy leaszfaltozhassák az 58-as községi út hozzájuk tartozó 1,7 kilométeres szakaszát – tudtuk meg korábban Bokor Botond polgármestertől.
Fotó: Csató Andrea
A munkálatok kivitelezőjével – hosszas bürokratikus eljárást követően – tavasszal sikerült szerződést kötni, így áprilisban kezdődhetett el a felújítás. Az elöljáró lapunknak elmondta, mostanra befejeződött az út alapozása, ugyanakkor az alapréteg aszfaltot is leterítették.
Jelenleg a betonsáncok kialakítása zajlik, ha ezt befejezte a kivitelező, akkor nekilát a kopóréteg leterítésének. Ekkor egyébként útlezárásokra kell számítani a helyszínen, de a munka összességében csak 1-2 napot vesz igénybe, így a korlátozások sem tartanak tovább.
A kiviteli tervek szerint összesen tíz centiméteres vastagságú lesz az útburkolat.
A helyszínen azt tapasztaltuk, hogy a gazdák nagyon örültek a felújításnak, hiszen így könnyebben megközelíthetik majd mezőgazdasági területeiket.
Korábban Bálint Elemér Imre, Oroszhegy polgármestere a Székelyhonnak elmondta, az 58-as községi út nagyjából egy kilométer hosszan halad át a községükön.
Fotó: Csató Andrea
Ezt a szakaszt korábban már korszerűsítették, gyakorlatilag egy jó minőségű kövezett utat építettek, új átereszek elhelyezésével, sáncok kialakításával, illetve a hidak megerősítésével. Mindemellett az aszfaltozás is szerepel a község vezetőségének tervei között, hiszen fontosnak tartják a településeket összekötő utak rendbetételét.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
Meghalt egy Maros megyébe áthelyezett gondozott azok közül, akiket a Bihar megyei menhelybotrány nyomán helyeztek el más szociális központokban – közölte bejegyzésében Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
szóljon hozzá!