
Archív
Fotó: ehrdely.ro
Második alkalommal tartják meg az eHRdély elnevezésű magyar nyelvű HR-konferenciát április 5-én a marosvásárhelyi Privo Hotelben.
2019. március 12., 14:302019. március 12., 14:30
2019. március 12., 14:302019. március 12., 14:30
Ahogy Rácz Csaba projektmenedzser érdeklődésünkre elmondta, a tavaly Székelyudvarhelyen tartott rendezvény céljai közt szerepel a humán erőforrás területén dolgozó erdélyi magyarok közösséggé formálása, a szakmai fejlődés biztosítása, valamint tanácsadás, véleménycsere lehetősége a szakemberek és a vezetők között.
A konferencia idei tematikája az élethosszig tartó tanulás. Érdekes előadásokra számíthatnak a részvevők, például Vass Vilmos a kompetencia-fejlesztésről értekezik majd, Vicsek András pedig azt mutatja be, hogy egy szervezeten belül hogyan ismerhetők fel a valós belső befolyásoló személyek. Szó lesz még a hálózatkutatásról, a szervezeti fejlődésről, valamint gyakorló HR-esek mesélnek tapasztalataikról az élethosszig tartó tanulás témakörben.
– hívta fel a figyelmet a projektmenedzser.
Az április 5-ei konferencián 120 résztvevőre számítanak a szervezők, a gyakorló HR-esektől kezdve a cégvezetőkön és vállalkozókon át a diákokig. De bárki, aki érdeklődik a téma iránt, jelentkezhet a konferenciára.
Az előadók között a téma hazai és külföldi szakértőire lehet számítani, például jelen lesz a Barabási Albert-Lászlóval együttműködő Maven7 társalapítója, Vicsek András; a Selye János és a Budapesti Metropolitan egyetemek habilitált docense, Vass Vilmos; a villámolvasás magyar nagymestere, Lantos Mihály, illetve Rácz Csaba tréner képviselik az idei konferencia elméleti oldalát. A teoretikus előadások, műhelymunkák mellett gyakorló HR-esek osztják meg tapasztalataikat: az iQuest Corporation vállalattól Nagy László, valamint a Caritas részéről Pápai József.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
szóljon hozzá!