
Fagyban és olvadásban is lesz részünk
Fotó: László Ildikó
A hét első felében a sokévi átlagnál magasabb hőmérsékleti értékekre lehet számítani országszerte, aztán lehűl a levegő, és hasonlóan alakul az időjárás a jövő héten is. Csapadék is több alkalommal várható a november 18. és december 1. közötti időszakban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes időjárás-előrejelzéséből.
2024. november 18., 16:502024. november 18., 16:50
2024. november 18., 16:522024. november 18., 16:52
A hétfői prognózis szerint Erdélyben szerdáig enyhébb idő lesz, mint ilyenkor általában, 8 és 12 fok közötti maximumokkal, majd
A jövő hét elején ismét enyhül az idő, a maximumok elérik a 8–10 fokot, majd november utolsó napjaira 4–6 fokig csökkennek.
Éjszaka mínusz 4 és plusz 2 fok közötti értékek várhatók. Csapadékra november 20. és 24., illetve november 28. és december 1. között lehet számítani – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat kéthetes időjárás-előrejelzésére hivatkozva.
A hegyekben hideg lesz a következő két hétben, többnyire mínusz 2 és plusz 2 fok közötti maximumokkal, leszámítva a november 18. és 20., illetve a november 25. és 28. közötti időszakokat, amikor 4–6 fok körül alakul a csúcsértékek átlaga. Éjszaka fagypont alá süllyed a hőmérséklet, mínusz 8 és plusz 2 fok közötti értékek várhatók. Csapadékra november 20. és 24. majd november 28. és december 1. között lehet számítani.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
szóljon hozzá!