
Fotó: Barabás Orsolya
Az Iránytű a munka világába projekt részeként kommunikációban, konfliktuskezelésben, társadalmi beilleszkedésben fejlődnek a résztvevő fiatalok a gyergyószentmiklósi táborban. A három nap alatt a tizennégy, 14 és 22 év közötti fiatalnak lehetősége van jobban megismerni önmagát, és rálátni az esetleges hiányosságaira.
2020. július 30., 10:272020. július 30., 10:27
Kedden kezdődött az a háromnapos tábor, amelybe a Gyergyói-medence több településéről, például Hágótőről, Remetéről, Szárhegyről, Gyergyószentmiklósról érkeztek fiatalok a 4-es kilométernél lévő kempingbe. A Gyulafehérvári Caritas Iránytű a munka világába projektjének részeként szervezett programon tizennégyen vesznek részt, közülük ketten önkéntesek.
– hangsúlyozta Szabó Zsuzsa mentor, táborvezető.
A táborban elsősorban azok vesznek részt, akik a program keretében mentoráltak lettek, és itt lehetőségük van arra, hogy jobban megismerjék önmagukat. A három nap alatt a résztvevők felismerhetik az erősségeiket, ráláthatnak és elfogadhatják a hibáikat, megtanulják kezelni a hiányosságokat. Ehhez biztosítják a hátteret a szervezők.
A fiatalok ottjártunkkor épp Bencze Katalin vezetésével reggeli tornán vettek részt, majd a délelőtti program részeként Soft Skill-képzés volt András Gabriella és Rekeczki Kata irányításával. „Játékosan ismerik meg a készségeiket, akár a hiányosságaikat is, és megtanulják, hogyan lehet ezekkel együtt élni. Lesz zeneterápia Mihály Csabával, festés Baricz Dezsővel, szabadtéri játékok, vetélkedők” – részletezte Szabó Zsuzsa. Fontos hangsúlyt kapott a csapatépítés is.
Fotó: Barabás Orsolya
„Az életpályán való sikeres léthez nagyon fontos, hogy a társas készségeket fejlesszük különböző szituációs és mozgásos gyakorlatok segítségével” – tette hozzá Jánosi-Rekeczki Kata nevelési tanácsadó.
A mentorok a saját személyiségükön keresztül is próbálnak hatni a fiatalokra. „Szeretném abban támogatni őket, hogyan lehet cselekedni önmagunkért, túl azon a gondolaton, hogy ha magadban hiszel, bármit megtehetsz. Megmutatni, hogy mit tehetnek azért, hogy elérjék a céljaikat” – hangsúlyozta Garai Balázs Levente mentor.
A fiatalok, akik csatlakoztak a programhoz, nyitottak az új iránt, érdeklődőek, és tetszik nekik, hogy hozhatnak saját ötleteket, és támogatják őket abban, hogy önállóan, kritikusan gondolkozzanak. „A tábor nagyon jól telik, jó a társaság, nagyon tetszenek a programok. Én mindenképp szeretném fejleszteni a személyiségemet, mert szükségem van erre” – osztotta meg gondolatait Fülöp Norbert táborozó.
A tervek szerint augusztus közepén még lesz egy hasonló jellegű tábor, és a program folytatásán is dolgoznak már.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
Erdőcsinádon, de más Maros-menti településen is húsvét szombatján szalaggal díszített fenyőágak kerülnek a lányos házak kerítéseire. De nemcsak kedveskednek a fiatalok, huncutságból éjszaka elviszik a kapukat, az udvaron levő mozdítható tárgyakat.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
szóljon hozzá!