
Fotó: Haáz Vince
Jóváhagyta csütörtöki ülésén a megyei kórházak pályázatait Maros Megye Tanácsának önkormányzati képviselő-testülete, amelyet az Országos Újjáépítési Alaphoz nyújtanak be.
2022. november 24., 18:452022. november 24., 18:45
A Maros Megyei Tanács alárendeltségébe tartozó egészségügyi intézmény a járóbeteg rendelők felújítására, a Marosvásárhelyi Szív-érrendszeri és Transzplantációs Intézet, az Intenzívterápiás Részleg és a műtők korszerűsítésére tenne le pályázatot.
Az Aquaserv Vízszolgáltató vállalat a Nagy Infrastrukturális Beruházások keretében készített elő két pályázatot. Az egyik az Aquaserv által üzemeltetett telephelyek energiahatékonyságának növelése, a másik az Aquaserv tevékenységének digitalizálása a vízveszteség-kezelő rendszer fejlesztéséhez.
Ezt az összeget a közigazgatási egységek költségvetésének kiegyensúlyozására szánják.
Több alintézmény is kisebb költségvetés-kiegészítésben részesült, többek közt a Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság is, amelynek közel 2 és fél millió lejt ítéltek meg. A Maros Megyei Kórház 5, 3 millió, a Dicsőszentmártoni Dr. Gheorghe Marinescu Kórház pedig 770 ezer lejes költségtámogatásban részesült állami forrásból.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt kedd reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
szóljon hozzá!