Hirdetés
Hirdetés

Költöznie kell a csíkszeredai hajléktalanszállónak, új szükséglakásokat vásárolna az önkormányzat

A Suta sétány 11. szám alatti tömbházban vásárolna szükséglakásokat az önkormányzat a szociális központ számára •  Fotó: Pinti Attila

A Suta sétány 11. szám alatti tömbházban vásárolna szükséglakásokat az önkormányzat a szociális központ számára

Fotó: Pinti Attila

Halaszthatatlanná vált, hogy a csíkszeredai szociális központot – amelynek részét képezi a hajléktalanszálló és több szociális lakás – elköltöztessék a Gyermek sétány 9. szám alatti tömbházból. Az épület ugyanis nem földrengésbiztos, ezért a jövőben ki kell üríteni. A város ezért a Suta sétány 11. szám alatt vásárolna 22 lakást szociális- és szükséglakásnak.

Barabás Hajnal

2023. november 27., 21:022023. november 27., 21:02

A Gyermek sétány 9-es szám alatt található Szociális Központ strukturális szempontból rossz állapotba került. 2021 tavaszán észlelték először az épület szerkezeti elváltozásának jeleit, azóta romlik az ingatlan állapota.

A csíkszeredai városháza beruházási irodája által igényelt műszaki szakvélemény alapján az épületre szeizmikus kockázati osztályzat is vonatkozik

– válaszolta Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere érdeklődésünkre, ugyanis nemrég rendkívüli tanácsülésen fogadott el határozatot a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület arról, hogy

szociális és szükséglakások számára 22 lakást vásárolna a város a Suta sétány 11. szám alatti tömbházban.

Mivel a jelenlegi Szociális Központ épületében statikai problémák merültek fel, ezért halaszthatatlanná vált az új ingatlanok vásárlása.

A Gyermek sétányon található tömbház földszintjén egy nappali központ, közösségi klub (melegedő a hajléktalanoknak) és irodák vannak, az első emeletén 20 férőhelyes hajléktalanszálló, a második, harmadik és negyedik emeletén pedig szociális lakások vannak, amelyekben 31 család, azaz 99 személy lakik.

Összesen 119 személynek nyújt jelenleg fedelet, azonban az önkormányzatnak új helyszínt kell számukra és további igénylőknek találnia.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

„A szociális lakások iránti kereslet mindig meghaladja a kínálatot, ezért az önkormányzat, illetve a Szociális Igazgatóság kezében mindig kell legyen olyan eszköz, ami a szociális felzárkóztatást segíti elő.

Idézet
Megteremti azt a lehetőséget, hogy a szociális lakásra szorulók megkaphassák azt az átmeneti segítségnyújtást, ami segíti őket a továbblépésben”

– fogalmazott az alpolgármester. Tőle tudjuk, hogy jelenleg 39 szociális és szükséglakás-kérést tart nyilván a Szociális Igazgatóság.

Idézet
Az igénylések elbírálásánál megvizsgálják, hogy a kérvényező rendelkezik-e teljesebb anyagi függetlenséget jelző vagyontárgyakkal, mint például földterülettel, lakással, személygépkocsival, azonban azt is tudnia kell bizonyítani, hogy biztos jövedelemmel rendelkezik, azaz fizetni tudja a rá háruló szociális lakásköltségeket”

– fejtette ki. Hozzátette, a szociális lakások mindazok számára elérhetőek a helyek függvényében, akik a felállított kritériumrendszernek megfelelnek.

Hirdetés

Mint ahogy fentebb írtuk, a szociális és szükséglakásokban jelenleg 99 személy él, a bérleti díj számukra havi 29-92 lej között változik, négyzetméter függvényében, és ehhez hozzáadódik a közös költség, illetve a villanyáram- és vízfogyasztás ellenértéke.

Új lakásokat vásárolnának

A szociális lakások hiányára megoldásként az önkormányzati képviselő-testület célszerűségi tanulmányt fogadott el nemrég, szükséglakások vásárlására a Suta sétány 11. szám alatti tömbházban.

Az épület földszintjén 6 egyszobás lakást, a negyedik emeletén pedig 16 szintén egyszobás lakást vásárolna meg a város az Amigo &Intercost Kft.-től.

A lakások felújításra szorulnak, amelyet az önkormányzat végeztetne el, hogy lakhatóvá tegyék a családok számára.

Hirdetés
5 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 02., kedd

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíztöltőde korábbi vezérigazgatója.

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó
Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó
2026. június 02., kedd

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

Hirdetés
2026. június 02., kedd

Busz balesetezett, három kiskorút kórházba szállítottak

Személyszállító busz balesetezett kedden a Maros megyei Mezősályin. A jármű hat utasa közül három kiskorút kórházba kellett szállítani.

Busz balesetezett, három kiskorút kórházba szállítottak
2026. június 02., kedd

Gyengült a lej az euróhoz képest

Gyengült kedden a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2556 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 0,67 banis (0,12 százalékos) emelkedést jelent a legutóbbi banki napon közölt 5,2489 lejhez képest.

Gyengült a lej az euróhoz képest
Gyengült a lej az euróhoz képest
2026. június 02., kedd

Gyengült a lej az euróhoz képest

2026. június 02., kedd

Közel 183 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a hosszú hétvégén Hargita megyében

Több mint 260 bírságot szabtak ki, 15 jogosítványt vontak be és 77 esethez vonultak ki a rendőrök Hargita megyében a hosszú hétvége alatt, miközben fokozott közúti ellenőrzéseket tartottak.

Közel 183 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a hosszú hétvégén Hargita megyében
Hirdetés
2026. június 02., kedd

Romániát is meghívná a visegrádi országok közé Magyar Péter

A június 23-i V4 miniszterelnöki csúcson Magyar Péter javasolni fogja a lengyel, a cseh és a szlovák miniszterelnöknek a visegrádi együttműködés kibővítését.

Romániát is meghívná a visegrádi országok közé Magyar Péter
2026. június 02., kedd

Ismertette a DNA azt az ügyet, amelyben hivatali visszaélésben való bűnrészességgel gyanúsítják a román vezérkari főnököt

Hivatali visszaélésben való bűnrészesség gyanúja miatt indult büntetőeljárás a román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad ellen – közölte kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA).

Ismertette a DNA azt az ügyet, amelyben hivatali visszaélésben való bűnrészességgel gyanúsítják a román vezérkari főnököt
2026. június 02., kedd

Árvíztől tartanak több folyó székelyföldi szakaszán

Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.

Árvíztől tartanak több folyó székelyföldi szakaszán
Hirdetés
2026. június 02., kedd

Csíksomlyói koncertje előtt Prázsmáron is fellép Alexandru Tomescu

A lovassport, a klasszikus zene és a gasztronómia találkozik szombaton Prázsmáron. A különleges eseményen Alexandru Tomescu Stradivarius-hegedűje és Alexandra Silocea Bösendorfer-zongorája is főszerepet kap.

Csíksomlyói koncertje előtt Prázsmáron is fellép Alexandru Tomescu
2026. június 02., kedd

Három éven át szerzett ingyenjegyeket Nicușor Dan nevével visszaélve

Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.

Három éven át szerzett ingyenjegyeket Nicușor Dan nevével visszaélve
2026. június 02., kedd

Megvan az időjárás-előrejelzés június első két hetére

Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a június 1-je és 14-e közötti kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Csak lassan fordulunk rá az igazi nyárra.

Megvan az időjárás-előrejelzés június első két hetére
Hirdetés