
A felső egyharmad látható majd a Várban
Fotó: Haáz Vince
Letekerték és elköltöztették hétfőn reggel a vitatott, kötött sálakból készült karácsonyfát Marosvásárhely főteréről. Helyét egy fényágakból álló karácsonyfa veszi át.
2023. december 11., 11:142023. december 11., 11:14
2023. december 11., 11:392023. december 11., 11:39
Rövid életű volt a marosvásárhelyi Kult Feszt kérésére kötött, csaknem kétezer méter hosszú sálakból készült karácsonyfa.
Mint korábban beszámoltunk róla, a város lakosságának a hangosabb része a közösségi oldalakon tiltakozott a színes fa ellen, azt hangoztatva, hogy nem illik a virágóra helyére és rendes karácsonyfát akarnak ott látni. Soós Zoltán polgármester végül bejelentette, hogy elköltöztetik a sálfát.
Villámcsődület és karácsonyi dalok
Fotó: Kult Feszt
Vasárnap este méltó búcsúztatója volt a főtéri sálfának, hiszen Kult Feszt téli kiadásának díszmeghívottja a Bagossy Brothers Company együttes volt, amely vasárnap este egy villámcsődület részeként néhány karácsonyi dalt is előadott a vitatott fa előtt. Mi több,
A sálfa felső része a marosvásárhelyi Várba költözik, ott lehet majd megnézni és lefényképezni. Helyére egy csili-vili ezüstfát állítanak fel, amelynek mű ágai a sötétben világítanak, nappal pedig szürkén feszítenek.
Ez lesz helyette a virágóránál
Fotó: Haáz Vince
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Többletadót kell fizetniük Sepsiszentgyörgyön azoknak a tulajdonosoknak, akik elhanyagolt, rossz állapotú ingatlanokkal rendelkeznek. A lepusztult épületekért a jövő évi ingatlanadó négy-ötszörösét kell kifizetni.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
3 hozzászólás