
A homlokzaton folyamatos lesz a munka, a belső felújításhoz költözésekre lesz szükség
Fotó: Borbély Fanni
Noha több szakaszban végzi el a kivitelező a csíkszeredai városháza épületének felújítását, egyszerre csak egy épületrészben dolgozva, több intézménynek így is el kell hagynia az épületet különböző időszakokra, ehhez pedig bérelhető felületeket kell keresni.
2025. február 13., 08:002025. február 13., 08:00
Miután tavaly decemberben aláírták a kivitelezési szerződést a több mint száz éve épült városháza felújítására, elkezdődtek az egyeztetések a megbízást elnyert konzorciummal a munkálatok előkészületeiről, ütemezéséről. Emellett viszont
– tudtuk meg Bors Béla alpolgármestertől.

Aláírták a csíkszeredai városháza épületének teljes felújítására vonatkozó tervezési és kivitelezési szerződést csütörtökön. A beruházás becsült értéke 25,2 millió lej, amelyből 17 millió lej európai uniós támogatás.
Mint elmondta, a műszaki tervek véglegesítése és az építkezési engedély kiállítása után
Ott várhatóan 4-5 hónap alatt elvégzik a beltéri munkálatokat, beleértve az új villany- víz- és fűtéshálózat, tűzvédelmi rendszer szerelését is.
Fotó: Borbély Fanni
A tetőzeten és a homlokzaton folyamatosan dolgoznak majd.
Ezt a beavatkozást várhatóan 8-9 hónap alatt tudják befejezni, és
– ismertette az elöljáró.
Fotó: Borbély Fanni
Több intézménynek is időlegesen ki kell költöznie a városházáról, nemcsak a polgármesteri hivatalnak van szüksége új felületekre, hanem a város szociális igazgatóságának, a telekkönyvi hivatalnak, illetve a legnagyobb épületrészt elfoglaló katonai központnak is. Utóbbi intézmény esetében tűnik a legnehezebbnek a megoldás, mivel
Az alpolgármester abban bízik, hogy mivel több mint egy év van még a leginkább tönkrement északi épületszárny felújításáig, sikerül erre is megoldást találni.
Fotó: Pinti Attila
A telekkönyvi hivatal működése sem biztosítható a munkálatok ideje alatt a központi épületrészben, a hivatal saját irodái számára is keresi a bérleményt.
– magyarázta Bors Béla.
A munkálatok során a homlokzat felújítása mellett cserélik a külső ablakokat, az alagsori falak speciális szigetelést kapnak, az alagsort és a padlásteret is szigetelik. Az energiahatékonyság érdekében
kicserélik a teljes fűtésrendszert,
kialakítanak egy belső tűzvédelmi rendszert, tűzjelzőkkel,
illetve 198 napelemet szerelnek a tetőzetre,
rendezik a belső udvart,
kijavítják a tetőszerkezetet
és újrafödik az épületet.
A beruházás értéke 25,2 millió lej, amelyből 17 millió lej az európai uniós támogatás, a fennmaradó rész a város önrésze.
Fotó: Pinti Attila
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
2 hozzászólás