
A homlokzaton folyamatos lesz a munka, a belső felújításhoz költözésekre lesz szükség
Fotó: Borbély Fanni
Noha több szakaszban végzi el a kivitelező a csíkszeredai városháza épületének felújítását, egyszerre csak egy épületrészben dolgozva, több intézménynek így is el kell hagynia az épületet különböző időszakokra, ehhez pedig bérelhető felületeket kell keresni.
2025. február 13., 08:002025. február 13., 08:00
Miután tavaly decemberben aláírták a kivitelezési szerződést a több mint száz éve épült városháza felújítására, elkezdődtek az egyeztetések a megbízást elnyert konzorciummal a munkálatok előkészületeiről, ütemezéséről. Emellett viszont
– tudtuk meg Bors Béla alpolgármestertől.

Aláírták a csíkszeredai városháza épületének teljes felújítására vonatkozó tervezési és kivitelezési szerződést csütörtökön. A beruházás becsült értéke 25,2 millió lej, amelyből 17 millió lej európai uniós támogatás.
Mint elmondta, a műszaki tervek véglegesítése és az építkezési engedély kiállítása után
Ott várhatóan 4-5 hónap alatt elvégzik a beltéri munkálatokat, beleértve az új villany- víz- és fűtéshálózat, tűzvédelmi rendszer szerelését is.
Fotó: Borbély Fanni
A tetőzeten és a homlokzaton folyamatosan dolgoznak majd.
Ezt a beavatkozást várhatóan 8-9 hónap alatt tudják befejezni, és
– ismertette az elöljáró.
Fotó: Borbély Fanni
Több intézménynek is időlegesen ki kell költöznie a városházáról, nemcsak a polgármesteri hivatalnak van szüksége új felületekre, hanem a város szociális igazgatóságának, a telekkönyvi hivatalnak, illetve a legnagyobb épületrészt elfoglaló katonai központnak is. Utóbbi intézmény esetében tűnik a legnehezebbnek a megoldás, mivel
Az alpolgármester abban bízik, hogy mivel több mint egy év van még a leginkább tönkrement északi épületszárny felújításáig, sikerül erre is megoldást találni.
Fotó: Pinti Attila
A telekkönyvi hivatal működése sem biztosítható a munkálatok ideje alatt a központi épületrészben, a hivatal saját irodái számára is keresi a bérleményt.
– magyarázta Bors Béla.
A munkálatok során a homlokzat felújítása mellett cserélik a külső ablakokat, az alagsori falak speciális szigetelést kapnak, az alagsort és a padlásteret is szigetelik. Az energiahatékonyság érdekében
kicserélik a teljes fűtésrendszert,
kialakítanak egy belső tűzvédelmi rendszert, tűzjelzőkkel,
illetve 198 napelemet szerelnek a tetőzetre,
rendezik a belső udvart,
kijavítják a tetőszerkezetet
és újrafödik az épületet.
A beruházás értéke 25,2 millió lej, amelyből 17 millió lej az európai uniós támogatás, a fennmaradó rész a város önrésze.
Fotó: Pinti Attila
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.
A bukaresti kormány RMDSZ-es miniszterelnök-helyettese szerint elkerülhetetlen a magyar-magyar kapcsolatok újragondolása a Tisza Párt választási győzelmét követően.
Facebook-bejegyzésben gratulált Magyar Péter választási győzelméhez Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
2 hozzászólás