
A papírbolt kirakatában a rajzolásról olvashattak az arra járók
Fotó: Pál Árpád
Versekkel telt meg Székelyudvarhely néhány központi kirakata a magyar költészet napja alkamából Albert Orsolya színésznőnek és társainak köszönhetően. A költeményeket az üzletek, vendéglátó helyek profiljához igazodva válogatták össze.
2017. április 11., 19:382017. április 11., 19:38
„Azért tartottam fontosnak, mert gyönyörű magyar költészetünk van, mégis egyre ritkábban olvasnak, olvasunk verseket. A kortárs költőket is nagyon szeretem, azt, ahogyan hétköznapi hangon, szokványos dolgokról születnek versek, akar egy szürke szoknyáról vagy egy fotózásról. Azt hiszem, az lenne a legfontosabb, ha ezek összeolvadhatnának, valóban a hétköznapok részévé válnának” – fogalmazott Albert Orsolya. Éppen ezért esett választása a kirakatokra, amelyek előtt nap mint nap eljárunk.
Fotó: Pál Árpád
– mondta. Meglepődve tapasztalta, hogy az üzletek tulajdonosai mennyire partnerek voltak az ötlet kivitelezésében, nagyon örültek, és szívesen kitették a költeményeket kirakataikba. Körülbelül negyvenöt vers, illetve versrészlet került ki városszerte kedden reggel, az pedig, hogy meddig gyönyörködhetnek bennük a járókelók, a bolttulajdonosoktól függ.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
szóljon hozzá!