
Fotó: Kocsis B. János
Újabb rendezvénysorozaton értékelik a hagyományos székely ételeket, a Kolbászparádét és Káposztafesztivált október 27–29. között szervezik meg Sepsiszentgyörgyön.
2017. október 03., 17:422017. október 03., 17:42
A sepsiszentgyörgyi Kürtőskalács – édes ízek fesztiválja után
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke keddi sajtótájékoztatóján rámutatott, a Turizmus évében ezek a rendezvények is hozzájárulnak a térség idegenforgalmi felfuttatásához.
A turizmus piacalapon szerveződik, ám segíteni tudunk abban, hogy megkeressük a fejlesztési lehetőségeket, anyagilag is támogassuk a rendezvényeket,
– részletezte a megyei tanács elnöke.
Fotó: Kocsis B. János
Bagoly Miklós, az ASIMCOV vállalkozói szövetség elnöke elmondta, a fesztivált békéscsabai mintára szervezik, 15 csapattal kezdtek, de olyan év is volt, hogy 80 csapat töltött kolbászt Sepsiszentgyörgyön.
Vajda Lajos, az ASIMCOV ügyvezetője rámutatott, az évek során a megyei tanács és a vállalkozói szövetség mellé csatlakozott a turisztikai fejlesztési egyesület és az Erdélyi Szabadtűzi Lovagrend, az összefogás révén egyre színesebb a rendezvény. Kovács István, a Sepsiszentgyörgyi Vendéglátóipari Vállalkozók szövetségének (SVESZ) elnöke hangsúlyozta,
Grüman Róbert, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke kifejtette, október 20-ig lehet regisztrálni a megmérettetésekre, a kolbaszparade.ro oldalon, a nevezési díj a kolbászparádéra 450 lej, a káposztafesztiválra 100 lej, ezért minden szükséges eszközt, tíz, illetve öt kilogramm húst is kapnak a csapatok.

Édes cukorillat lengte be a hétvégén Sepsiszentgyörgy főterét, s noha tucatnyi helyen forgatták parázs felett a jellegzetes székely süteményt, akkora volt a kereslet, hogy sorba kellett állni érte.
Elégedettek a Kürtőskalács-fesztivállal
Több mint húszezren vettek részt a hétvégi sepsiszentgyörgyi Kürtőskalács – édes ízek fesztiválján, ahol több mint 15 ezer kürtőskalácsot adtak el a jelenlevő vállalkozók. Székelyföldön több száz család megélhetését biztosítja a kürtőskalácssütés, a fesztiválon kiderült, a minőség szavatolja ez esetben is az üzleti sikert – mondta Tamás Sándor. Bemutatták a kreatív verseny győztesét, a sepsiszentgyörgyi Indivino csapata mandulás kürtőskaláccsal nyerte meg az újragondolt kalácsok vetélkedőjét, több mint száz éves receptet alakítottak át, főként helyi alapanyagokból – házi tejből, tojásból és vajból – dolgoztak, amit szicíliai mandulával egészítettek ki. Falvai János séf elmondta, a sós kategóriában egy pisztáciás libamájjal, lilahagymás mangócsatnival töltött kaláccsal neveztek be. Amint arról korábban beszámoltunk, az év székely kürtőskalácsa címet a csíkszeredai Nagymama cukrászda nyerte el.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!