
Fotó: Haáz Vince
Fagyra és havazásra vonatkozó elsőfokú (sárga kódjelzésű) figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2025. február 17., 12:012025. február 17., 12:01
Az előrejelzés szerint február 17–19-e között Máramaros, Beszterce-Naszód, Maros, Hargita, Kovászna, Brassó, Szeben, Fehér, Kolozs, Szilágy, Szatmár, Bihar, Botoșani, Iași, Vaslui, Suceava, Neamț és Bákó megyében
Szerda délelőttig Ialomița, Călărași, Giurgiu, Teleorman, Ilfov, Konstanca, Olt, Argeș, Prahova, Dâmbovița megyében és Bukarestben havazni fog, 15–25 centiméteres friss hóréteg képződik – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat figyelmeztetésére hivatkozva.
Argeș, Dâmbovița, Prahova és Konstanca megyében felerősödik a szél, a széllökések elérik a 45 km/h sebességet, hóviharok alakulhatnak ki.
A meteorológusok szerint az ország többi részén is fagyos időre kell számítani; a légköri viszonyok kedveznek a jegesedésnek.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
szóljon hozzá!