
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ködképződésre és jegesedésre figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki hétfőn reggel az ország nagy részére a meteorológiai szolgálat – írja az Agerpres.
2024. november 18., 08:252024. november 18., 08:25
2024. november 18., 09:212024. november 18., 09:21
A sárga jelzésű riasztás szerint 10 óráig Temes, Krassó-Szörény, Arad, Kovászna, Brassó, Szeben, Fehér, Maros, Hargita, Bákó, Galac, Vrancea és Vaslui megyében ködös idő várható, és a látótávolság 200 méterre, elszórtan 50 méterre csökken. Helyenként dér és jegesedés lehetséges.
Ködképződés várható ugyancsak 10 óráig Bukarestben, valamint Ilfov, Teleorman, Dâmboviţa, Ialomiţa, Argeş, Călăraşi, Giurgiu, Gorj, Olt, Dolj, Vâlcea, Mehedinţi, Bihar, Temes és Hunyad megyében, illetve helyenként Szilágy és Kolozs megyében is.
A riasztás apropóján a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság néhány jó tanáccsal látja el a sofőrőket. Közleményük szerint a balesetek elkerülése érdekében érdemes:
• Használni a ködlámpákat, illetve minden olyan jelzőeszközt, mely elősegíti, hogy az autó látható legyen;
• Az útviszonyoknak megfelelő, csökkentett sebességgel közlekedni;
• Csak indokolt helyzetben, alapos biztosítás után belemenni előzési manőverbe;
• Betartani a megfelelő követési távolságot, ami biztosítja a balesetek elkerülését egy esetleges hirtelen fékezésnél.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
szóljon hozzá!