
Képünk illusztráció
Fotó: Komka Péter/MTI
Székelyföld-szerte fagyott keddre virradóan, sőt Hargita megyében még köd is nehezítette a közúti forgalmat kedden reggel.
2024. október 22., 09:222024. október 22., 09:22
2024. október 22., 09:242024. október 22., 09:24
Még kitart a hajnali fagy Székelyföld-szerte, Sepsiszentgyörgytől Maroshévízig és Csíkszeredától Marosvásárhelyig mindenütt fagypont alá esett a hőmérséklet. Ez alól meglepő kivétel egy magaslati pont: a Bucsin-tetői meteorológiai állomáson plusz 1,7 Celsius-fokot mértek.
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
A román rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic arra figyelmeztetett, hogy köd nehezíti a közúti forgalmat kedden reggel több megyében, köztük Hargita megyében is: 200, helyenként 50 méter alá csökkent a látótávolság.
A gépkocsivezetőket arra inti a rendőrség, hogy vezessenek óvatosan, csökkentsék a sebességet, használják a ködlámpát és növeljék a követési távolságot.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!