
Fotó: Barabás Orsolya
Újabb bemutatóra készül a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház. A helyszín nem lesz szokványos, hiszen a OneSeS Pub-ban tekinthetik meg a Portugál című előadást. A bemutatót szerdán este hét órától tartják.
2022. szeptember 12., 14:242022. szeptember 12., 14:24
„Gyergyószentmiklóson is áll az idő, a színházban is áll az idő, de a vágyaink, álmaink, céltudatosabban, gyorsabban repülnek” – mondta az eseményt beharangozó sajtótájékoztató felvezetőjében Albu István, a Figura Stúdió Színház igazgatója, utalva arra, hogy
Elmondta ugyanakkor, hogy a társulatban megvan az akarat, hogy ebben a helyzetben is színházat csináljanak, és
Fotó: Barabás Orsolya
Tóth Árpád rendező régi álma volt, hogy a Portugál című előadást kocsmában rendezze meg, hiszen neki több tapasztalata van kocsmaszínház kapcsán. „Ez egy színházi kísérlet is. Nem szokványos, konvencionális körülmények között boncolgatódik az elvágyódás-maradás dilemmák kérdésköre” – mondta el a rendező. Első alkalommal dolgozik a Figura társulatával, akiknek tagjait kiváló színészeknek tartja, és elmondása szerint már régóta csodálja őket.
– hangsúlyozta Albu István színházigazgató. A színészek elmondták, nagy különbséget nem tapasztalnak annak ellenére, hogy nem színpadon játszanak, talán a nézők közelsége lesz furcsa számukra.
Az eredeti szöveget átdolgozták, a gyergyói színészek sok ötlete került bele, és ezáltal érződik, hogy nem idegen számukra, amit mondanak – hangzott még el. A bemutató szerdán, 19 órától lesz a OneSeS Pub-ban, majd csütörtökön ugyanitt játsszák az előadást, ami a tervek szerint hamarosan Gyergyóalfaluban is látható lesz.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.
1943-ban április vége és május vége között szállították haza a keleti frontról a januári doni katasztrófa után megmaradt magyar katonákat. Nagy József történészt a veszteségekről, a székely részvételről és a román „hallgatás” okáról kérdeztük.
Nicușor Dan vasárnap a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Geran-2 típusú orosz drón zuhant le péntek hajnalban Galacon.
Sok, a közelmúltban megjelent videójátékot kenterbe ver a tíz éve megjelent Uncharted: The Thief’s End. A Naughty Dog egyik zászlóshajója a mai napig elképesztő élmény, amihez azóta sem készült folytatás. Visszatekintő.
A Tábor, a Szarkakő és a Béke utcák esővíz-elvezető rendszerében is hasonló szennyeződéseket találtak, mint ami vasárnap délután megjelent a Nagy-Küküllőben – tájékoztat a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
szóljon hozzá!