
Sinha Róbert gitárművész tartja a mesterkurzust. Forrás: Vámszer Géza Művészeti Népiskola
Klasszikus gitárosok számára indít ingyenes szakmai mesterkurzust Sinha Róbert budapesti gitárművész vezetésével a csíkszeredai Vámszer Géza Művészeti Népiskola.
2021. január 13., 19:262021. január 13., 19:26
2021. január 13., 19:432021. január 13., 19:43
Az összesen 60 órás program célja, a különböző zenei műfajokban való részvétel, illetve a társművészetek közötti együttműködés feltárása a klasszikus alapokkal rendelkező résztvevők számára – tájékoztat a művészeti népiskola sajtóosztálya.
A kurzust főként élmény- és alkotásközpontúra tervezték, a résztvevők vers-megzenésítéssel, népdalfeldolgozással, könnyűzenei dalszerzéssel, tánckoreográfiára való zeneírással kísérletezhetnek. Jelentkezni január 19-ig lehet a nepiskola@gmail.com címen egy néhány soros bemutatkozó levéllel és indoklással, vagy ide kattintva.
A jelentkezést január 20-án egy meghallgatás fogja követni. A 14 és 18 óra közé tervezett meghallgatás során válogatják majd be a későbbi résztvevőket. A szervezők kiemelik, hogy a zenei tehetség és képzettség mellett fontos szempont lesz a válogatón, hogy a jelentkező mennyire gondolkodik nyitottan a zenéről.
A felvételire egy kb. 2-4 perces, teljesen szabadon választott zenei produkcióval lehet jelentkezni, de improvizációra is számíthatnak a résztvevők.
A szakmai mesterkurzus teljes programjáról, a foglalkozások pontos dátumáról és az óraszámok eloszlásáról az érdekeltek ide kattintva tájékozódhatnak.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!