
Vaszi Leventével is találkozhat a gyergyószéki közönség
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ harmadik alkalommal kínálja a gyergyószékieknek a Klassz-Tavasz Fesztivál rendezvényeit. Ezúttal nemcsak a zene, hanem a kép, a film, a könyv is helyet kapott a programban. Április és május folyamán hét alkalommal várják az érdeklődőket.
2017. március 22., 14:242017. március 22., 14:24
2017. március 22., 14:262017. március 22., 14:26
„A tavaszi megújhodás mindannyiunk életébe hoz egyfajta hangulatváltást, felfrissülést. A környezetünk, a természet változásai évről-évre nagy iramban hozzák el a nyár ígéretét. Az időjárás enyhülése, a növény- és állatvilág ébredezése mindenkinek kedvet ad a kimozduláshoz.
Megragadtuk a zene mellett a film, a gasztronómia, a fényképészet és az irodalom világát. Ezáltal szeretnénk még több színt, hangot, képet és fényt adni az idei tavaszunkhoz” – vezette fel Fórika Sebestyén, a művelődési központ igazgatója a Klassz-Tavasz fesztivál programjainak ismertetését.
„Programjaink változatosságának célja, hogy azok, akik ezt az utat velünk együtt végigjárják, élményeik mellett annak hírével távozzanak, hogy érdemes dolgozni, foglalkozni azzal, ami a miénk. Hogy érdemes belekóstolni a régibe és újba egyaránt” – biztatja a részvételre az érdeklődőket az igazgató.
A tavaszi fesztivál első rendezvényére, az Ének a fák tetejéből című dokumentumfilm bemutatójára és közönségtalálkozóra a gyergyószékieket április 3-án 19 órától várják. A Bocsárdi Angi Gabriella stúdióteremben tartandó rendezvényen a népszerű Fölszállott a páva című műsorból ismert kósteleki Vaszi Levente életébe nyújt betekintést a film, mely Bajna György és Zsigmond Attila nevéhez kötött. A főszereplővel, Vaszi Leventével a vetítést követően lesz alkalom találkozni. A rendezvényre a belépés ingyenes.
Muzsika királyok és hercegek korából címmel leckehangversenyre várják a kicsiket április 6-án 10 és 12 órától a művelődési ház színháztermében. Közreműködik: a Codex Régizene Együttes és Adorján Csaba, mesélő. Ugyanaznap a felnőttekhez is szól a Codex Régizene Együttes, Bethlen Gábor és kora címmel tart előadást 19 órától. A továbbiakban pedig kamarazene koncertre számíthatnak az érdeklődők, a Duó Art előadása a Bocsárdi Angi Gabriella stúdióteremben április 20-án 19 órától lesz. Gáll Tímea Kölcsönkért kovász című kosztoskönyvének bemutatója és Ádám Gyula fotókiállításának megnyitója is része az idei fesztiválnak. Továbbá Nagy Emese hárfaművész önálló estjére május 8-án a stúdióteremben várják a komolyzene kedvelőket. Fülep Márk fuvolaművész önálló estjére pedig a zsinagógában május 21-én kerül sor.
A Klassz-Tavasz Fesztivál rendezvényei közül több is ingyenes, azonban vannak koncertek, melyekre jegyet kell váltani. A jegyek a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ irodájában válthatók munkanapokon 9 órától 16 óráig. Helyfoglalás a 0266-361 992-es illetve a 0787-755 294-es telefonszámon.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
szóljon hozzá!