
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Senki nem sérült meg, de több marosvásárhelyi tömbházról is lehullott a tető hőszigetelése a keddi vihar idején. A városháza kivizsgálja az ügyet.
2022. április 26., 21:092022. április 26., 21:09
Marosvásárhelyen a keddi viharban a Sâvinești negyedben több tömbház tetejéről is lefújta az erős szél a hőszigetelést. Szigetelőanyag- és kátránydarabok hulltak a zöldövezetekre, játszóterekre. Az ítéletidőben senki nem tartózkodott a szabadban tömbházak között, így személyi sérülés nem történt.

Narancssárga viharjelzést követően érkezett hétfőn, a kora délutáni órákban az erős szél és az eső Maros megyébe, sok helyszínen károkat okozva. A vihar Hargita megyén is átvonult, és főként az alcsíki településeken okozott károkat.
Mint Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere szerdán elmondta:
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Arra kérték az érintett céget, hogy ellenőrizze a többi tömbház helyzetét is, ahol korábban dolgozott.
– hangoztatta Soós Zoltán.
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
szóljon hozzá!