
A tanuszoda elkészül, de télen nem fog üzemelni
Fotó: Veres Nándor
Megvárják a tél elmúltát, és az elkövetkező hónapok gázszámláit, majd csak utána üzemelik be a nemsokára elkészülő csíkszentdomokosi tanuszodát. Noha már csak kevés tennivaló maradt, az átadás-átvétel folyamatát is meg kell várni ahhoz, hogy a község rendelkezhessen az új létesítménnyel.
2022. október 25., 10:582022. október 25., 10:58
Nagyon kevés munka kell még ahhoz, hogy teljesen készen álljon az Országos Beruházási Társaság (CNI) által építtetett csíkszentdomokosi tanuszoda, Karda Róbert polgármester szerint már 96-97 százalékban befejezettnek tekinthető a beruházás.
Az összes berendezést beszerelték, és sikerült felszerelni azt a transzformátor-állomást is, amelyre az áramellátás miatt volt szükség a helyszínen. A felcsíki község hozzájárulásaként az uszodához vezető víz- szennyvíz- és gázhálózatot már korábban csatlakoztatták, megtörtént a külső tereprendezés, kerítés és parkoló készült. Az átadás időpontját még nem tűzték ki, az viszont biztosnak tűnik a polgármester szerint, aki a helyi önkormányzattal is egyeztetett a kérdésben, hogy úszni idén még nem fognak a medencében. Karda Róbert úgy látja, novemberben minden kész lesz, az átadás-átvétel folyamata viszont még decemberre tolja ki azt az időpontot, amikor a község rendelkezhet a létesítménnyel, amelyet az önkormányzat tulajdonában levő cégnek fognak majd átadni működtetésre.
– tudtuk meg.
Az óvatosságot az is indokolja, hogy a téli fűtésköltségek még nem ismertek sem a hivatali épületek, sem a tanintézetek számára, viszont ezen intézmények zökkenőmentes működtetése élvez elsőbbséget az elöljáró szerint. Ezért jobbnak látják tavasszal beüzemelni a tanuszodát, megfelelően előkészítve ezt a lépést.
A tanuszoda íves fa tetőszerkezettel készült, egy korábbi típusterv alapján. Egy 12,5 méter szélességű és 25 méter hosszúságú medence kapott helyet benne, 5 úszósávval, amelyek szélessége 2,5 méter. A medence legkisebb mélysége 1,2, legnagyobb pedig 1,8 méter, az épületben öltözők, mosdók, zuhanyzók is vannak, valamint kialakítottak egy elsősegély szobát is.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
Kisebb tömeg gyűlt össze csütörtökön a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának Patkó felőli bejáratánál, hogy a két éve történt épületomlás áldozataira emlékezzenek. Néma gyertyagyújtással és főhajtással idézték fel a történteket.
szóljon hozzá!