
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Furcsa esetnek volt tanúja szerda este a SMURD rohammentőszolgálat elsősegélynyújtó dédai csapata, ugyanis egy férfi alhasi fájásokra panaszkodva kihívta őket, majd kiugrott a mentőautóból miközben a kórházba szállították őt.
2024. október 10., 21:232024. október 10., 21:23
2024. október 11., 00:402024. október 11., 00:40
A SMURD rohammentőszolgálat dédai elsősegélynyújtó központját az 112-es sürgősségi hívószámon keresztül szerdán este nyolc óra körül értesítették, arról hogy egy 25 éves ratosnyai beteg orvosi ellátást igényel, mert hasi fájdalomra panaszkodik.
– számol be az esetről a Maros megyei tűzoltóság sajtóközleményében.
A beteg néhány perccel később megváltoztatta döntését, és kérte, hogy szállítsák a szászrégeni sürgősségi osztályra.
Szászrégenbe érve a beteg kihasználta, hogy a mentőautó lassan haladhatott az útépítési munkálatok miatt,
A sajtóközleményben megjegyzik, hogy az orvosi ellátás folyamata során, miután kiugrott a mentőautóból, a személy folyamatosan izgatott állapotban volt, ellenszegült a mentősök kéréseinek. Ez a szászrégeni kórházban is folytatódott, és ennek érdekében a rendfenntartó erők támogatására volt szükség a megnyugtatásához.
A beavatkozás során az elsősegélynyújtó csoport munkáját az egység szintjén elemezték, és nem találtak a beteggel szembeni magatartás és szakmaiság megsértésére utaló jeleket.
A koalíció vezetői hétfői tanácskozásukon véglegesítették a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló törvénytervezeteket, amelyeket a véleményezési eljárás lezárása után sürgősségi rendelettel fogad el a Bolojan-kabinet.
A következő két hétben országszerte hőmérséklet-ingadozásra és szinte napi jelleggel csapadékra kell számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) február 16-március 1. közötti előrejelzéséből.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy nem ért egyet az orvosok, a tanárok, a csendőrök és a „milicisták” fizetésének csökkentésével.
Medvetámadás történt hétfőn délben Nyomáton, egy kilométerre a falutól. A juhait mentő gazdát leütötte a nagyvad, a kutyák kergették el a medvét.
Három Hargita megyei város polgármestere több mint 10 ezer aláírást adott át Bukarestben a miniszterelnök kancellárjának hétfőn, amelyben arra kérték, tegyék lehetővé az önkormányzatoknak, hogy még ebben az évben csökkenthessék az adókat.
Románia az elmúlt évtizedek legsúlyosabb oltási válságával küzd: a gyermekek körében jelentősen csökkent az átoltottság a fertőző betegségek elleni vakcinákkal – hívta fel a figyelmet a Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete.
A helyi ügyintézést segítő alkalmazás és különböző digitalizációs megoldások fejlesztésének finanszírozására közösen pályázott Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós. A múlt évi áfaemelés miatt módosítani kellett projekt költségeit.
Magyarország támogatja az Egyesült Államok ukrajnai béketörekvéseit – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel tartott sajtótájékoztatóján hétfőn Budapesten.
A meteorológusok előrejelzése szerint csütörtök reggelig hideg időre, csapadékra, jegesedésre és heves szélre lehet számítani országszerte.
szóljon hozzá!