
Sajtóinformációk szerint harmadik emeleti ablakból vetette le magát a férfi. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Egy holttest van a marosvásárhelyi belgyógyászati klinika udvarán – erről értesítették a 112-n a rendőrséget csütörtökön kora délután.
2019. május 09., 18:412019. május 09., 18:41
2019. május 09., 18:522019. május 09., 18:52
Mint Emanuela Rugină, a rendőrség sajtószóvivője lapunknak elmondta, a helyszínre kiszálló rendőrök azonosították az elhunytat egy 74 éves, mezősámsondi férfi személyében, aki a szóban forgó kórházba volt beutalva. A férfi holttestét a kórbonctanra szállították, a rendőrök pedig folytatják a helyszíni vizsgálatokat, hogy kiderítsék a halál körülményeit.
A Zi de zi román hírportál – kórházi forrásokra hivatkozva – azt írta, hogy az idős férfi a harmadik emeletről ugrott ki, a klinika plasztikai sebészeti osztályára volt beutalva, mivel pár napja, egy öngyilkossági kísérlet során felvágta az ereit.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.