
Fotó: Hargita megyei csendőrség
Elismerő oklevéllel jutalmazta a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal hétfőn azt a négy csendőrt, akik mintegy ezer látogatónak segítettek elhagyni a parajdi sóbányát, miután július 23-án iszapszivárgást észleltek a létesítményben – tájékoztat közleményében a Hargita megyei csendőrség.
2022. augusztus 29., 15:322022. augusztus 29., 15:32
2022. augusztus 29., 15:462022. augusztus 29., 15:46
Petres Sándor, Hargita megye prefektusa és Dan Iamandi ezredes, a Hargita megyei csendőrség vezetője az elismerések átadása során kiemelték, hogy
Mint ismert, miután a parajdi sóbányában iszapszivárgást tapasztaltak, pánikhangulat uralkodott el a mélyben tartózkodó turisták körében, akik minél előbb szerettek volna a felszínre jutni. A bánya elhagyását végül a lent tartózkodók segítségére siető csendőrök szervezték meg és segítették, így mindenki biztonságban el tudta hagyni a létesítményt.
Torică George Dan, a parajdi csendőrőrs vezetője, Jozsa Raul Cristian csendőr, a szentegyházi Bedő Tamás és Partene Mihai Denis a fălticeni-i Petru Rareş katonai és csendőraltiszti iskola diákjai – akik éppen a parajdi csendőrségnél gyakorlatoztak az eset történetkor – válsághelyzet kezelése során bizonyított szakszerűségükért elismerő oklevélben és anyagi jutalomban is részesültek, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal hétfői havi ülésén.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
szóljon hozzá!