
14–18 év közötti fiúkat keresnek a darabba. Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
A nagy sikerű A Pál utcai fiúk után Vidovszky György újból Marosvásárhelyen rendez. A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata a 2017–2018-as évad második felében William Golding: A legyek ura című ifjúsági előadását mutatja be.
2017. november 20., 13:492017. november 20., 13:49
2017. november 20., 13:502017. november 20., 13:50
A szereposztásba olyan 14–18 év közötti fiúk jelentkezését várják, akik érdeklődnek a színház iránt, fegyelmezettek, esetenként erőteljesebb fizikai és szellemi igénybevételt is vállalnak. Várják az átlagostól eltérő testalkatú, a minél különbözőbb karakterű ifjak jelentkezését is november 30-ig az előadás rendezőasszisztensénél, Fülöp Beánál telefonon (0744–985742) vagy e-mailen (fulopbeataildiko@yahoo.com). A regisztráció során kérik feltüntetni a jelentkező nevét, életkorát, elérhetőségeit (telefonszám/e-mail), illetve oktatási intézményének nevét. A szereplőválogatást december elején tartják.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!