
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) törvénymódosítással kitiltaná a játéktermekből a 21 év alatti fiatalokat is – közölte kedden Adrian Cozma képviselő.
2024. november 12., 20:342024. november 12., 20:34
A parlamentben nyilatkozó politikus elmondta, hogy a PNL tervezete szerint a kiskorúak és 21 év alatti fiatalok nem léphetnek be a játéktermekbe és nem vehetnek részt semmilyen szerencsejátékban. A jelenlegi törvény csak a kiskorúakat tiltja ki a játéktermekből. Az Agerpres szerint Cozma a módosítás szükségességét azzal indokolta, hogy
A képviselő ugyanakkor emlékeztetett a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) arra a júniusi ígéretére, hogy az összes romániai településről ki fogják tiltani a játéktermeket, a működtetésüket csak a helységek közigazgatási határain kívül engedélyezik. Ez azonban még nem történt meg, ami Cozma szerint azzal magyarázható, hogy a szerencsejáték-ipar szereplői eltérítették ettől a szándékuktól a PSD vezetőit.
A politikus nyilvánosan felszólította Marcel Ciolacu kormányfőt: „ha nincs rejtegetnivalója”, és nem áll kapcsolatban a szerencsejáték-iparral, akkor ezen a héten vagy a jövő héten a koalíció parlamenti többségének segítségével tiltsa ki a játéktermeket valamennyi településről, és tiltsa meg a szerencsejátékok reklámozásának összes formáját.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
szóljon hozzá!