Nincs nagy mozgástér. A hatóságok figyelik majd az elektronikus nyomkövetővel ellátott személyeket. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elfogadta csütörtöki ülésén a kormány azt a sürgősségi rendeletet, amelyik elektronikus nyomkövető viselésére kötelezi a hatósági felügyelet alatt álló és a házi őrizetben lévő személyeket, illetve azokat a feltételesen szabadlábra helyezett elítélteket, akikre korlátozások vonatkoznak.
2024. június 13., 17:302024. június 13., 17:30
2024. június 13., 17:392024. június 13., 17:39
A kormányülést követő sajtótájékoztatón Mihai Constantin kormányszóvivő emlékeztetett, hogy egy 2022-ben életbe lépett kísérleti projekt keretében eddig kizárólag a családon belüli erőszakot elkövetők esetében alkalmazták az elektronikus távfelügyeleti rendszert. A csütörtökön elfogadott jogszabállyal idén
például nem közelíthetnek meg bizonyos helyszíneket, nem vehetnek részt bizonyos sport- vagy kulturális eseményeken, vagy nem vehetik fel a kapcsolatot áldozataikkal, illetve azok családtagjaival. A sürgősségi kormányrendelettel ugyanakkor
– magyarázta a szóvivő.
Bogdan Despescu belügyi államtitkár a sajtótájékoztatón hozzáfűzte, év elejétől 472 elektronikus nyomkövetőt szereltek fel, jelenleg 208 aktív. Huszonöt személy eltávolította az elektronikus nyomkövető karkötőjét, huszonnégyet közülük őrizetbe vettek – írja az Agerpres hírügynökség.
Despescu arról is beszámolt, hogy jelenleg 9168 személy van hatósági felügyelet alatt, közülük 24-et óvadék ellenében bocsátottak szabadlábra. Emellett 1288 házi őrizetben levő személyt felügyel a rendőrség. Október 1-jétől valamennyiüket elektronikus karkötők segítségével tartják megfigyelés alatt. Az államtitkár elmondta még, hogy
Alina Gorghiu igazságügyi miniszter csütörtöki sajtóközleményében rámutatott, a törvénymódosítás jelentősen hozzájárul majd a büntetőjogi felelősségre vonás vagy a büntetésük letöltése elől más országokba menekülők számának csökkenéséhez.
– magyarázta a tárcavezető.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
Cserbenhagyás miatt őrizetbe vették kedd este Toto Dumitrescut, Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fiát, akit azzal gyanúsítanak, hogy autóbalesetet okozott Bukarestben, majd elmenekült a helyszínről.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint decemberre közel 15 százalékra nő az infláció, ha a kormány október elsejétől megszünteti az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
Közel 1,9 millió iskolás nem kapja még a tízórait az iskolákban, mert a kormány nem hagyta jóvá a program költségvetését az idei tanévre. A beszállítók készen állnak, de pénz híján nem indulhat a program. Üdítő kivétel ezúttal Hargita megye.
A Román Rendőrség kedden közölte, hogy büntetőeljárást indított a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, George Simiont ért fenyegetések ügyében.
Verekedés tört ki Ploiești egyik főútján hétfőn este, az esetet szemtanúk rögzítették telefonnal. Amilyen gyorsan kialakult a konfliktus, olyan gyorsan véget is ért, ugyanis a résztvevők igyekeztek eltűnni a rendőrség elől.
Az országos adóhatóság (ANAF) elnöke, Adrian Nicușor Nica keddi sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az intézménynek nem célja az esküvőkön adományozott összegek és a nászajándékok ellenőrzése.
Horațiu Potra zsoldosvezér jelentős szerepet játszott Călin Georgescu tavalyi választási kampányának megszervezésében és finanszírozásában – derül ki a volt államfőjelölt és feltételezett cinkosai elleni, kedden közzétett vádiratból.
Tizenharmadik alkalommal szervez egyetemi nyílt napokat az erdélyi magyar középiskolások részére a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Magyar Tagozata és a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet szeptember 18. és 21. között.
Székelyföld idén eddigi legnagyobb, 500 négyzetméteres standjával képviselteti magát Magyarország legnagyobb agrár- és élelmiszeripari kiállításán Budapesten. Összesen 47 termelő, több mint százféle különlegességgel várja a látogatókat.
szóljon hozzá!