
Portik Vilmos főszervező és Molnár Imola programfelelős
Fotó: Haáz Vince
A kevesebb néha több elv mentén szervezik a hatodik Vásárhelyi Forgatagot, ami azt jelenti, hogy nem akarnak ötszáz programot, inkább a különlegesebb, érdekesebb, ritkaságszámba menő programpontok számát igyekeznek gyarapítani.
2018. június 20., 20:022018. június 20., 20:02
A 6. Vásárhelyi Forgatag augusztus 27. és szeptember 2. között zajlik majd, bizonyos programpontok erejéig még a marosvásárhelyi várat is birtokba vehetik a forgatagozók.
Portik Vilmos főszervező és Molnár Imola programfelelős sajtótájékoztatón mutatta be szerdán a Vásárhelyi Forgatag alakuló programját. Azt ugyanis már lehet tudni, hogy augusztus 27. és szeptember 2. között, egy teljes héten át, melyek lesznek a legnagyobb produkciók.
– fogalmazott Portik Vilmos.
A főszervező két ilyen nagyívű programról is beszélt:
a Magyar rapszódia című előadás bemutatására mintegy százlelkes stáb érkezik Budapestről Marosvásárhelyre. Hasonlóan
a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház nemcsak helyszínt ad a budapesti produkciónak, de ki is veszi részét a szervezésből. A Chicagói hercegnő produkciót a tervek szerint háromszor is előadják majd a Nemzetiben.
A Mátyás király emlékévhez csatlakozik a Vásárhelyi Forgatag is, két interaktív szabadtéri Mátyás királyhoz kapcsolódó kiállítás érkezik majd Vásárhelyre: a Mátyás király életterei című pannókiállítás, valamint a Kalandok Mátyás táborában című, Mátyás-kori hadi sátrat rekonstruáló interaktív tárlat, mindkettő egyaránt feleleveníti a nagy király szellemiségét és korát. A Mátyás király emlékév azért is fontos a Forgatagon, mert annak idején a szervezők a fesztivál dátumát sem véletlenül választották ki, ugyanis 1482. augusztus 28-án Mátyás király kiváltságlevelével nyert vásárjogot Marosvásárhely. Ezért tartják minden évben az augusztus 28-a körül szerveződő héten a rendezvényt.
Molnár Imola programfelelőstől megtudtuk a Forgatag hétvégéjének nagyszínpadi fellépőit:
A fő fellépők mellé még egyéb könnyűzenei nevek is kerülnek majd. Ugyanakkor folklór programok lesznek idén is, a Maros Művészegyüttes egész folknappal készül, de a Bekecs is bemutatja új műsorát a forgatagozóknak. A tervek szerint több marosvásárhelyi kulturális intézmény is megmutatkozik emellett a rendezvényen. De nem marad el a Borudvar, a Szféra, a világtalálkozó pedig már a jövő hét végén zajlik.
Helyszín tekintetében újdonság, hogy a tervek szerint bizonyos programpontok a marosvásárhelyi várban is helyet kapnak majd, nappali programokat, családi programokat, komoly zenét terveznek a középkori vár falai közé, de az augusztus 31. és szeptember 2. közötti programkavalkád továbbra is a Ligetben kap helyet.
Vidd magaddal nyaralni a Forgatagot!
Játékra hívja az érdeklődőket a Vásárhelyi Forgatag, amelynek szervezői arra kíváncsiak, hogy ki viszi legmesszebbre a Forgatag logót. A játék kedvéért Vásárhelyi Forgatag logóval ellátott matricákat nyomtattak, s azt szeretnék, hogy ezt minél többen feltegyék az autójuk hátára, a hátizsákjuk oldalára, a bőröndjük tetejére, és vigyék el világot látni, a párizsi Eiffel toronyra vagy akár Mezőbándra is. A célpontjukon készítsenek egy fotót a matricával, a fotót pedig töltsék fel a Vásárhelyi Forgatag Facebook-oldalára, majd írják oda, hogy körülbelül hány kilométerre vannak Marosvásárhelytől. A képet feltöltők között egy utazást sorsol ki a Vásárhelyi Forgatag csapata.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
szóljon hozzá!