
Fotó: Pinti Attila
Az árokba borult autóját még sikerült elhagynia, azonban egy másik autó elgázolta a Kovászna megyei férfit, akinek a helyszínre érkező mentősök már nem tudták megmenteni az életét szerdán reggel, egy Tusnád és Csíkkozmás közötti baleset után.
2021. december 22., 10:512021. december 22., 10:51
2021. december 22., 11:462021. december 22., 11:46
Az első helyszíni vizsgálatok értelmében szerdán reggel nyolc óra után egy 41 éves, Kovászna megyei férfi az E578-as jelzésű úton haladt Tusnád felől Csíkszereda irányába, amikor Csíkkozmás közelében elvesztette uralmát a járműve fölött és az úttest melletti árokba borult. A sofőr elhagyta a járművet, azonban ekkor egy 49 éves, tusnádi férfi elgázolta.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indult eljárás – tájékoztatott Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A baleset helyszínére a Hargita megyei tűzoltóság két egysége is kivonult, akik az árokba borult autó áramtalanítását végezték el.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Nem sokkal később újabb baleset történt Csíkszéken: egy 25 éves, csíkszentsimoni férfi a 123A jelzésű megyei úton haladt Tusnád irányából Csíkszereda felé, amikor összeütközött egy másik gépjárművel, amit egy 59 éves, csíkszeredai nő vezetett. Az ütközés következtében utóbbi sofőr könnyebben megsérült. A hatóságiak helyszínen elvégzett ellenőrzése során kiderült, hogy a szóban forgó férfi nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően, esetében gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást – számolt be megkeresésünkre Maria Plumbu szóvivő.
Közel harminc házat érintett egy vasárnap reggel a Vrancea megyei Soveja községhez tartozó Rucăreni településen kitört tűzvész; az épületek mintegy fele porig égett, összesen több mint 300 embert evakuáltak.
Fagypont alá csökkent a hőmérséklet több székelyföldi településen, Csíkszeredában és környékén mínusz 6 fok alatti értékeket mértek hétfő hajnalban.
Elbocsátásoktól tartva a 10 százalékos költségcsökkentést előíró kormányrendelet módosítását kéri a Sanitas. Egyelőre nincs szó elbocsátásokról, de a szakszervezet Hargita megyei vezetője szerint ennek a lehetőségét is szeretnék megszüntetni.
Hétfőn egy washingtoni szövetségi bíróság előtt vád alá helyezik Cole Allent, aki szombaton a Donald Trump amerikai elnök részvételével tartott gálavacsora helyszínén tüzet nyitott.
Magyar Péter szerdán Brüsszelbe utazik és informális egyeztetést folytat az Európai Bizottság elnökével az uniós források hazahozataláról. Ezt a Tisza Párt elnöke vasárnap közölte Facebook-oldalán.
„Tolvajok azok, akik kizsákmányolják a föld forrásait, véres háborúkat vívnak, vagy a rosszat táplálják bármilyen formában, és nem tesznek mást mint elrabolják mindannyiunktól a béke és nyugalom jövőjét.”
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
Több fát is kidöntött az erős szél vasárnap Marosvásárhelyen, a tűzoltókat három helyszínre riasztották. Maroshévízen egy fa az áramvezetékekre zuhant, ezért a tűzoltók mellett az áramszolgáltató munkatársai is a helyszínre vonultak.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tűzszerészei robbanótöltetet találtak a Tulcea megyei Luncavița és Văcăreni térségében becsapódott drónmaradványokban – számolt be vasárnap a védelmi minisztérium.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.