
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Bíróság elé állították szerdán azt a 14 éves, marosvásárhelyi fiút, aki még szeptemberben airsoftfegyverrel támadt rá egy 17 éves fiúra, több napon át gyógyuló sérüléseket okozva neki.
2024. október 10., 10:052024. október 10., 10:05
A szerdai tárgyaláson született döntés értelmében, a történtek miatt hatvannapos hatósági felügyelet alá helyezik a kiskorút – tájékoztatott közleményében a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Amint arról korábban beszámoltunk, a rendőrök az ügy kapcsán több házkutatást is tartottak, amelyeknek alkalmával rátaláltak az airsoftfegyverre és egyéb hozzá tartozó dolgokra is. Az eset ugyanakkor kisebb lavinát indított Marosvásárhelyen, hiszen a rendőrök nagyszabású ellenőrző akcióba kezdtek, és jelentős bírságokat szabtak ki.

Őrizetbe vett a rendőrség egy marosvásárhelyi kiskorút, aki a megalapozott gyanú szerint korábban airsoftfegyverrel támadt rá egy másik fiúra, akinek négy-öt napon belül gyógyuló sérüléseket okozott.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!