
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Egy napos őrizetbe vettek egy fiatal férfit csütörtökön, akit azzal gyanúsítanak, hogy két kiskorút zsarolással arra kényszerített, hogy pornográf tartalmakat küldjenek neki. Pénteken bíróság elé terjesztették az ügyet, és kérték az előzetes letartóztatását a gyermekpornográfiával, szexuális visszaéléssel, kiskorúak szexuális célzattal való toborzásával és zsarolással gyanúsított férfinak.
2021. április 23., 19:222021. április 23., 19:22
2021. április 23., 21:002021. április 23., 21:00
A Marosvásárhelyi rendőrség szervezett bűnözésért felelős csoportja, az informatikai bűnözés elleni szolgálat rendőrei a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) koordinálásával nyomozott a fiatal férfi után, akit gyermekpornográfia bűncselekményével gyanúsítanak.
A gyanú szerint a férfi 2021. áprilisában online applikációk révén lépett kapcsolatba egy kiskorúval, akit rávett arra, hogy pornográf képeket küldjön magáról. Ugyanakkor 2020 folyamán a fiatal férfi állítólag kapcsolatban állt egy másik kiskorúval, akivel szexuális kapcsolatot is létesített, valamint szexuális helyzetben fényképezett és filmezett. Az érintett kiskorúról 138 pornográf anyagot találtak. Később azzal fenyegette meg a kiskorút, hogy pornográf anyagokat fog terjeszteni róla, ha nem folytatja vele a kapcsolatot, vagy nem ad neki pénzt. Az áldozat elutasító válasza után a gyanú szerint több embernek elküldte a kiskorúról készült pornográf tartalmakat.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság ügyésze április 22-én a tárgyalást követően 24 órára elrendelte a férfi őrizetbe vételét, és április 23-án a Maros Megyei Törvényszéktől kérték a férfi 30 napra szóló letartóztatását.
A nyomozás továbbra is folytatódik a teljes bűncselekmény és további bizonyítékok felderítése érdekében.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
1 hozzászólás