
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték azt a 71 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy Maros és Hargita megyei kiskorúakat rontott meg.
2019. június 14., 18:492019. június 14., 18:49
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) Maros megyei rendőrei és ügyészei azonosítottak egy 71 éves holland férfit, akit kiskorúak megrontásával és pornográf felvételek készítésével gyanúsítanak.
A Maros megyei Rendőrség sajtószóvivője, Emanuela Rugină tájékoztatása szerint a héten házkutatást tartottak egy Szeben megyei lakásban, amelyben egy 71 éves férfi lakott. Az előzetes nyomozásból kiderült, hogy az illetőt azzal gyanúsítják, hogy az elmúlt négy évben szexuális viszonyt folytatott Maros és Szeben megyei, nehéz anyagi körülmények között élő kiskorúakkal.
Fotó: Maros megyei rendőrség
A férfit elfogták, házából több adathordózót, fényképezőgépet és kamerát szedtek össze. Első körben 24 órára, majd 30 napra előzetes letartoztatásba helyezték.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
szóljon hozzá!