
Fotó: Zilahi Aba
Elhagyta a kijelölt útvonalat, ledöntötte a fémkorlátokat és a járdára hajtott egy versenyző járművével a Marosvásárhelyen tartott Super Rallyn, szombaton koradélután. A balesetben két kiskorú sérült meg. Soós Zoltán, Marovásárhely polgármestere az esetre reagálva kijelentette: nem engedélyez több autóversenyt a városban.
2022. július 02., 14:472022. július 02., 14:47
2022. július 02., 21:212022. július 02., 21:21
A baleset szombaton kora délután a Bolyai téren történt, a Pallas üzlet előtt, a Super Rally versenyen.
Fotó: Zilahi Aba
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Aurica Sabău a Székelyhonnak elmondta, hogy egy 54 éves versenyző által vezetett versenyautó nekiment a biztonsági kerítésnek, a balesetben pedig két kiskorú, egy 6 és egy 8 éves gyermek sérültek meg, kórházba kellett szállítani őket.
Fotó: Zilahi Aba
A rendőrség bűnügyi eljárást indított, hogy kiderítse a baleset körülményeit.
Fotó: Zilahi Aba
• Videó: Zilahi Aba
A Román Autosport-szövetség igazgatója, Ioan Badiu az eset kapcsán azt nyilatkozta az Agerpresnek, hogy a versenyautót Mihai Leu vezette, aki a bajnokság egyik legjobbja. A pilóta elvesztette uralmát az autó felett, részben sikerült is visszavennie az irányítást, de nekiütközött a védőkorlátnak. A versenyt megállították annak ellenére, hogy pár kör még hátra lett volna. Badiu szerint a pilótának nem esett baja, nem kellett kórházba szállítani.
„Egy kanyar előtt fékeztem, az autó nagyon keményen reagált, próbáltam kiigazítani, de nem sikerült annyira, mint reméltem. Nekimentem egy kerítésnek, és az a kerítés ráesett néhány emberre, sajnos egy gyereket is ért az ütés. Elvágta a lábát. Beszéltem az édesanyjával, azt mondta, hogy a gyerek kicsit megijedt. Borzasztóan sajnálom, hihetetlen, nem tudom leírni az érzéseimet, de remélem, hogy beszélhetek majd velük” – nyilatkozta a versenyző, aki mélységes sajnálatát fejezte ki a történtek miatt.
„A gyerekeink biztonsága a legfontosabb! A továbbiakban semmilyen körülmények között nem engedélyezem Super Rally vagy hasonló rendezvények megszervezését Marosvásárhelyen. A ma délutáni baleset bebizonyította, hogy a veszélyt akkor sem lehet kizárni, ha minden óvintézkedést betartanak a szervezők” – reagált az esetre Facebook-bejegyzésében Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
Mintegy 7,5 millió lejt csoportosítottak át csibai utcák leaszfaltozására az Anghel Saligny program finanszírozásából a csíkszeredai önkormányzati képviselők szerdai, rendkívüli ülésén.
Elsüllyedt szerda reggel egy vontatóhajó a Konstanca megyei Midia kikötőben, folyamatban van az incidenskor a fedélzeten lévő személyek keresése és mentése – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Ma 16 óráig regisztrálhatnak a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az áprilisi országgyűlési választásra; jelenleg csaknem 492 ezren szerepelnek a levélben szavazók névjegyzékében.
Szerdán a parlament plénuma elé kerül vitára a 2026-os állami büdzsétervezet, miután a képviselőház és a szenátus illetékes szakbizottságai, majd a költségvetési bizottságok is megvitatták és elkészítették véleményezéseiket.
szóljon hozzá!