
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek egy, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság kötelékében dolgozó rendőrt, akit kiskorú megrontásával, illetve gyermekpornográfiával gyanúsítanak.
2024. március 20., 19:242024. március 20., 19:24
2024. március 20., 19:262024. március 20., 19:26
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szervezett bűnözés elleni ügyosztálya a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) területi irodájával együttműködve dokumentálta a gyanúsított bűnügyi tevékenységét.
A nyomozás során kiderült, hogy a gyanúsított 2021 és 2022 között többször szexuális kapcsolatot létesített egy 14, illetve egy 15 éves kiskorúval.
amelyeken az áldozatok explicit szexuális helyzetekben láthatók.
Kedden a DIICOT területi irodájának ügyészei őrizetbe vették a gyanúsítottat, majd szerdán a Kovászna megyei törvényszék elrendelte harmincnapos előzetes letartóztatását.
Közleményében a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság elhatárolódik minden olyan tevékenységtől, amely nem áll összhangban a törvénnyel, ugyanakkor kiemelik, hogy a történtek nyomán az érintett személyt
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
2 hozzászólás