
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Négy személy – köztük egy kisgyerek – sérült meg hétfőn kora délután az E578 jelzésű európai úton, Marosfő vaslábi kijáratánál történt balesetben. Egy nő a roncsok közé szorult.
2022. január 24., 14:252022. január 24., 14:25
2022. január 25., 18:532022. január 25., 18:53
Hargita megyei közúti balesethez riasztották hétfőn kora délután a rendőrséget, a tűzoltóság műszaki mentőit, a rohammentőket, valamint a mentőszolgálatot.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Marosfő Vasláb felőli kijáratánál történt ütközésben a megyei tűzoltóság gyorsjelentése szerint négy személy – három felnőtt és egy kisgyerek – sérült meg, egy nő a roncsok közé szorult, őt a gyergyószentmiklósi műszaki mentők próbálják kiszabadítani.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Három sérültet – az egy év körüli kisgyereket, édesanyját és egy nőt – helyszíni ellátásukat követően a megyei mentőszolgálat, míg egy férfit a rohammentő-szolgálat szállított a gyergyószentmiklósi kórházba.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint három jármű ütközött az európai úton. Egy 38 éves nő és a 8 hónapos baba fejsérüléseket, egy 59 éves férfi lábtörést, míg egy 58 éves nő többszörös sérüléseket, valószínűsíthetően bordatöréseket szenvedett. Valamennyi sérült eszméleténél volt kórházba szállításukkor.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 27 éves fenyőkúti férfi miközben személygépkocsijával Gyergyószentmiklós irányába haladt Marosfőn keresztül, nekiütközött egy másik autónak, amelyet egy 33 éves, csíkszeredai férfi vezetett. A baleset következtében a csíkszeredai férfi által vezetett gépjármű összeütközött egy harmadik autóval, amelyet egy 58 éves sepsiszentgyörgyi férfi vezetett.
A baleset során öt személy, a csíkszeredai és sepsiszentgyörgyi sofőr és három utasuk megsérültek, mindegyiküket a gyergyószentmiklósi kórházba szállítottak orvosi ellátásra. A balesetben érintett sofőrök egyike sem volt ittas az történtek idején. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
szóljon hozzá!