
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
A háromszéki hatóságok embercsempészés és kiskorúval szembeni kegyetlen bánásmód gyanújával vizsgálnak egy olyan esetet, amely a rabszolgatartó korszakokat idézi.
2023. július 06., 10:412023. július 06., 10:41
2023. július 06., 10:422023. július 06., 10:42
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Hatóság Kovászna megyei ügyosztályának rendőrei és az ügyészség bűnvádi jegyzőkönyveinek tanúsága szerint tavaly októberben egy 35 éves Brassó megyei férfi bizonyos pénzösszeg fejében „bérbe adta” 13 éves fiát egy Zágon községbeli 32 éves férfinak. A két felnőtt egyezségének értelmében a kisgyereknek – akaratától függetlenül – dolgoznia kellett a zágoni férfi állatfarmján.
Ez így is történt idén júniusig, amikor – lakossági bejelentés nyomán – a rendőrség helyszíni vizsgálatot tartott, a fiút kimentették „gazdája” karmai közül, és egy gyermekvédelmi szociális otthonba vitték. A hatósági közlemény rámutat,
A megyei bűnüldöző szervek – az ügyészséggel és a zágoni rendőrséggel közösen – 2023. július 1-jén házkutatást tartottak a kisfiút dolgoztató Zágon községi férfi állatfarmján és lakhelyén, és még aznap kihallgatásokra kísérték az ügyben érintett két férfit, akiket 24 órára őrizetbe vettek. Másnap, július 2-án a Kovászna Megyei Törvényszék elrendelte a zágoni gazda 30 napos letartóztatását, a kisfiú apjával szemben a bírósági ellenőrzés szabályai léptek érvénybe. A bűnüldöző szervek megfellebbezték az apára vonatkozó határozatot, a Brassói Táblabíróság elfogadta a jogi érveket, így az apa is előzetes letartóztatásban várhatja az ügy fejleményeit.
A rendőrségi közlemény zárszavában megjegyzik, az eset a bűnvádi kivizsgálás szakaszában van, és a gyanúsítottakat vagy vádlottakat jogilag egyelőre megilleti az ártatlanság vélelme.
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Két földrengés is volt hétfő reggel Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Több mint ezer, nemzeti színű zászlókat lengető híve várta hétfőn délelőtt Călin Georgescut a tiszteletére tartott gyulafehévári rendezvényre. A román nemzeti ünnep alkalmából szervezett eseményt incidensek kísérték.
Felelősségre kell vonni a Prahova és Dâmbovița megyei vízhiány okozóit – írta vasárnap este a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újraválasztották George Simiont a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökévé a párt vasárnapi gyulafehérvári kongresszusán. Simion egyedüli jelöltként indult a párt elnöki pozíciójáért.
Idén január elejétől október végéig 46.917 vállalkozás szűnt meg Romániában, 32,4 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) által közzétett adatokból.
A belügyminisztérium azt ajánlja az állampolgároknak, hogy a december 1-jei hosszú hétvégén lehetőleg ne reptessék a drónjaikat, mert az engedély nélküli drónhasználat veszélyeztetheti az emberek biztonságát.
Akár 10 centiméteres hóréteg is lerakódhat a hegyekben vasárnap estére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!