
Segítenek az ebédnél, öltöztetnek és számos más tevékenységbe is besegítenek, megkapták a kisegítőszemélyzeti besorolást is, csak az ennek megfelelő bért nem
Fotó: Barabás Ákos
A bölcsődék takarítónői többet dolgoznak, mint az oktatási rendszer más részben tevékenykedő takarítónők, előbbiek ugyanis a gyermekek ellátásába is be kell segítsenek. A megfelelő személyzeti besorolást ugyan megkapták már ezek a dolgozók, de az ennek megfelelő béremelést nem.
2024. augusztus 19., 08:012024. augusztus 19., 08:01
A bölcsődék tavaly kerültek át az önkormányzatok alárendeltségéből a tanfelügyelőségekhez, és
Úgy tűnik, leginkább a bölcsődei kisegítőszemélyzet járt pórul, ugyanis esetükben a megfelelő személyzeti besorolás ugyan megtörtént, csakhogy a bérük nem változott.
– vázolta a különbségeket Molnár Zoltán, a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) Maros megyei szervezetének elnöke.
Ennek az okát a vonatkozó törvényekben kell keresni, tudtuk meg Molnár Zoltántól. „Van két törvény, az egyik jóváhagyja, hogy ők kisegítőszemélyzeti besorolást kapjanak, de a másik törvény a fizetés szempontjából ugyanoda sorolja őket, mint a takarítószemélyzetet” – részletezte a problémát Molnár Zoltán.
Fotó: Beliczay László
– magyarázta. A problémát tehát törvényalkotói szinteken lehet csak rendezni.
„Az elmúlt hetekben is legalább két átiratot küldött a szakszervezet a minisztériumba, hogy valahogy oldódjon meg ez a helyzet” – mondta a tanügyi szakszervezet Maros megyei szervezetének elnöke, hozzáfűzve, hogy
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
szóljon hozzá!