
Udvarhelyszéken nem járt nagyobb károkkal a vihar, de csíkszéken villámcsapás miatt kigyulladt egy csűr
Fotó: Pinti Attila
Dörgedelmes, sűrű villámlásokkal kísért, nagy mennyiségű csapadék zúdult Székelyudvarhelyre és a környező településekre szerda este. Helyenként jégeső is hullott. A vihar ezúttal nem járt nagy pusztítással, csupán kisebb károk keletkeztek. A meteorológusok szerint szeptemberben szokatlan, inkább a nyárra jellemző heves vihar érte el a térségünket.
2017. szeptember 21., 19:492017. szeptember 21., 19:49
A szerda esti erős szél ledöntötte a székelyudvarhelyi Attila utca egyik házának a kéményét, emiatt nem csupán az érintett, hanem a szomszédos ház tetőzete is megsérült. Más kárt nem jelentettek a polgármesteri hivatalnál – tudtuk meg az illetékesektől. Székelykeresztúron néhány gyengébb törzsű fát és két jelzőtáblát döntött ki a szél – közölte Rafai Emil polgármester.

Gazdasági épület vált a lángok martalékává Csíkszentimrén szerda este, a tüzet a Csíkszéken is átvonuló viharral érkezett villámlás okozta. A tűzoltóknak nem volt egyszerű dolguk, zuhogó esőben, fejük fölött cikázó villámokkal mentették a menthetőt.
Áradásokról, hosszú ideig tartó áramkiesésekről a Hargita megyei katasztrófavédelem nem kapott értesítést. Tudomásuk szerint szerda este Fenyéd, Küküllőkeményfalva, Zetelaka és Szentegyháza egy részének lakói maradtak rövid időre áram nélkül – közölte lapunkkal Alina Ciobotariu sajtófelelős. Ezzel szemben Csíkszentimrén villámcsapás miatt kigyulladt egy csűr. A lángokat az önkéntes és a hivatásos tűzoltók megfékezték. A szóvivő megjegyezte, Hargita megyében kedden este fél tízig narancssárga viharjelzés volt érvényben.
Udvarhelyszéken tizennégy trafóállomás meghibásodásáról kapott bejelentést az áramszolgáltató vállalat, azonban egyiket sem a vihar okozta. Noha nagy zivatar volt, közúti balesetekről, úttestre dőlt fákról, illetve kidőlt jelzőtáblákról nincs tudomásuk – mondta el Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal sajtószóvivője. Megjegyezte, hogy
hiszen két óra alatt négyzetméterenként több mint 35 liter csapadék esett. Székelyvarságon például ugyanennyi idő alatt 27,8, míg Zetelakán másfél óra alatt 21 litert mértek négyzetméterenként.
A szerda estit júliusi viharhoz hasonlította Pethő-Dévay Ildikó meteorológus, hiszen elmondása szerint
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
szóljon hozzá!