
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Fegyvereket, számszeríjakat, lőszereket és nyilakat foglalt le a rendőrség több csütörtöki házkutatás során Hargita és Maros megyében.
2020. május 22., 15:022020. május 22., 15:02
2020. május 22., 16:012020. május 22., 16:01
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság pénteki közleménye szerint felmerült a gyanú, hogy egy 54 éves homoródszentmártoni férfi nem tarja be a fegyverekre és lőszerekre vonatkozó jogszabály előírásait.
A nyomozók házkutatási parancsot kértek a férfi két Hargita és egy Maros megyei lakására, amelyeket csütörtökön, azonos időben átkutattak. A rendőrök két katonai revolvert, két sűrített levegős lőfegyvert, két számszeríjat, két célzókészüléket, 12 katonai töltényhüvelyt, 290 ólomlövedéket, 29 számszeríj-nyilat, 31 pirotechnikai eszközt, és egy regisztrálatlan, engedély nélküli fémdetektort találtak.
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
A rendőrség törvénytelen fegyver- és lőszerbirtoklás, minősített csempészet és pirotechnikai eszközök engedély nélküli használata miatt indított nyomozást. A férfi 12 éves börtönbüntetést kockáztat – számol be a rendőrség.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
szóljon hozzá!