
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egy menetrend szerinti utasszállító kisbusz ütközött személyautóval péntek délután Mezőbándon. A helyszínre több mentőegységet is riasztottak.
2023. szeptember 08., 15:592023. szeptember 08., 15:59
2023. szeptember 08., 16:002023. szeptember 08., 16:00
Tizenhat személyt vizsgáltak meg a mentősök, miután egy kisbusz és egy személyautó balesetezett a Maros megyei Mezőbándon, a 152A jelzésű megyei úton. A tűzoltóságtól kapott információk szerint az egyik utas állapota súlyos, egy másik sárga besorolást kapott, őket és egy enyhébben sérült kiskorút kórházba szállítottak. A többiek nem szorulnak további ellátásra.
A rendőrségi helyszínelés még zajlik, a Mezőségre vezető útszakaszon forgalomkorlátozásra kell számítani.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
Hétfőtől csütörtökig újabb rendkívüli ülésszakot tart a parlament.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
szóljon hozzá!