
A felcsíki Kisbolgoasszony-templom Rákos és Göröcsfalva határában
Fotó: Pinti Attila
XIII. Kisboldogasszony-falunapokat tartanak Csíkrákoson a hétvégén. A háromnapos rendezvényen különböző kulturális és sportprogramokon vehetnek részt az érdeklődők.
2017. szeptember 08., 12:002017. szeptember 08., 12:00
2017. szeptember 08., 12:052017. szeptember 08., 12:05
Pénteken este hét órától a gyergyószárhegyi kulturális és művészeti gyűjtemény válogatásából nyílik kiállítás a csíkrákosi kultúrotthonban, ezt követően Tóth-Fekete Nóra zongorakoncertjét lehet meghallgatni, majd 20 órai kezdettel a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház Kövekkel a zsebében című előadását lehet megtekinteni.
Szombaton délelőtt a helyi futballpályán a sportprogramoké lesz a főszerep, délután három órától pedig tűzoltóbemutatót tartanak. 17.30 órától az Arany Griff Rend harci bemutatójával, íjászattal szórakoztatja a közönséget a göröcsfalvi kultúrotthon udvarán. Ugyanitt 20 órától a magyarországi Apostol együttes koncertezik.
Vasárnap 10 órától kezdődik a főzőverseny a göröcsfalvi iskola udvarán, 11 óráról lesz szentmise, amely után a helyi múzeum kiállításának megnyitóján lehet részt venni. 13.30-től a göröcsfalvi kultúrotthon udvarán folytatódnak a programok, fellép a helyi Csalogány néptánccsoport, a madarasi népi zenekar, a csernátoni Fakó András férfikórus, a Gerendely férfikórus, a csíkdánfalvi vonószenekar. Közben 15 órától a díjazzák a 18 éveseket, valamint a sportolókat, illetve a főzőverseny kiértékelőjét is megtartják. Este közös nótázással zárul a csíkrákosi faluünnep.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Vasárnaptól Székelyföldön is rendkívül hideg időre van kilátás.
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós eMeRTon-díjas magyar előadóművész, dalszerző, szövegíró, rock and roll énekes, zenekarvezető, billentyűs.
71 éves korában elhunyt pénteken Catherine O’Hara a Reszkessetek betörők, Beetlejuice, Wyayy Earp, Schitt$ Creek és a The Last of Us színésznője. Halálának oka egyelőre még nem ismert.
szóljon hozzá!