
Fotó: Gábos Albin
Újdonságnak számít Csíkszereda kisvárosi életében a kis vonatozás, amelyet most néhány napig, július 25-28. között kipróbálhatnak a kicsik és a nagyok.
2019. július 25., 14:152019. július 25., 14:15
2019. július 25., 14:272019. július 25., 14:27
A kis vonat 12-20 óra között a Szabadság térről indul minden órában, 10 percet állomásozik a Kissomlyó utcában, ahol az utasok leszállhatnak és megtekinthetik a csíksomlyói látnivalókat.
A sétaút ideje hozzávetőleg 45 perc.
Halálos baleset történt szerdáról csütörtökre virradóan egy kardói (Bihar megye) orvosi központ parkolójában.
A tegnapi hóeltakarítási munkálatokról készített egy videós összefoglalót a brassói területi útügyi igazgatóság, bemutatva, hogyan avatkoztak be Hargita és Kovászna megyében a havazást követően.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
Katona Lórántot, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesét bízta meg a Szakács-Paál István polgármester, hogy ideiglenesen vezesse az egységet, miután egy bírósági ügy miatt felfüggesztette tisztségéből László Szabolcs igazgatót.
Ittasan veztett egy marosludasi férfi, aki – miután a rendőrök megállították –, megpróbálta megvesztegetni őket.
Magyar és román paleontológusok példa nélküli koncentrációjú leletet találtak a Hátszegi-medence nyugati felében, a lelőhelyen négyzetméterenként több mint száz gerincesmaradványt fedeztek fel.
szóljon hozzá!